Voluntari – Sepsi 2-0. Echipa lui Teja se impune fără probleme, dar nu e sigură de locul în prima ligă

Silviu Corneanu Publicat: 26 iulie 2020, 17:00 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:32

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Mihai Teja este antrenorul celor de la Voluntari

Pentru cei de la Voluntari au marcat Măţan şi Căpăţână, dintr-un penalty. Ambele goluri au venit în partea secundă, în minutele 46, respectiv 75.

Voluntari – Sepsi 2-0

Min. 93: Final de meci.

Min. 75: Goool Voluntari! Căpăţână transformă cu siguranţă lovitura de la 11 metri.

Min. 74: Penalty pentru Voluntari! Ştefan îl faultează în careu pe Belu Iordache, iar centralul indică punctul cu var.

Min. 46: Goool Voluntari! Măţan înscrie cu capul din pasa lui Tudorie.

Min. 46: A început repriza secundă

Min. 45+1: Pauză.

Min. 1: A început meciul!

Voluntari – Sepsi: Echipele de start

Voluntari (4-3-3):Cojocaru – Struna, Pașcanu, Armaş, Vlad – Căpățână,  Gorobsov, Pablo de Lucas – Gheorghe, Tudorie, Măţan

Rezerve: Mitrev, Belu, Kocic, Achim, Sanoh, Eric de Oliveira, Benzar, Ţîră, Morar

Sepsi (4-3-3): Niczuly – Csiszer, Celea, Tincu, Ştefan – Deaconu, Vaşvari, I. Fulop – Carnat, Safranko, L. Fulop

Rezerve: Fejer, Radoslav Dimitrov, Kovacs, Karanovic, Andrezly, Ștefănescu, Achahbar, Grassano, Dragomir

Meciul va fi condus la centru de Cătălin Popa. Acesta va fi ajutat la cele două linii de Mircea Grigoriu şi Marius Marchidanu.

9:50 Primul jucător dat afară de Dan Petrescu de la CFR Cluj! Neluţu Varga a făcut anunţul: „Nu îl vrea” 9:33 Robert Lewandowski a marcat primul său hat-trick în Spania şi a făcut un anunţ uriaş: „Nu mi-am bătut capul nici măcar o secundă” 9:07 EXCLUSIVDenis Alibec, avertizat de Victor Piţurcă, înainte de revenirea la FCSB: „Va păți exact ca data trecută. De asta să fie convins 8:55 Aryna Sabalenka, revenire senzaţională la Madrid! Campioana en-titre a încheiat seria fabuloasă a lui Danielle Collins 8:30 Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată meci profesionist 8:22 Dan Petrescu are un contract record la CFR Cluj! Anunţul făcut de Neluţu Varga: „Nu se compară nimeni cu el” 8:14 John Higgins, uriaş la Campionatul Mondial de snooker! E în sferturi după o revenire memorabilă în decisiv. Tabloul complet 7:37 VIDEOBogdan Lobonţ, lăsat cu mâna întinsă de Cristi Săpunaru. Moment ruşinos pentru antrenor, după Rapid – Craiova 1-2 0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”