Câinii au depus memoriu la FRF, iar cazul urmează să fie soluţionat în următoarele ore.
Dinamo vrea să o învingă pe FCSB la "masa verde"
Conform Prosport, Dinamo îşi va căuta dreptatea la TAS indiferent care va fi verdictul oferit de Comisia de Disciplină. Conducătorii echipei aflate pe penultimul loc în Liga 1 se duc la Lausanne şi cer despăgubiri uriaşe. Se consideră parte vătămată şi îşi doresc să primească nu mai puţin de 5 milioane de euro!
Dinamoviştii acuză că Andrei Vlad avea două cartonaşe galbene, primite în "optimi" şi "sferturi". Regulamentul Disciplinar al Federaţiei prevede însă că avertismentele sunt anulate înainte de sferturile de finală. Astfel, la momentul partidei tur cu Dinamo, Vlad avea un singur avertisment.
De partea cealaltă, în ROAF, momentul în care se anulează galbenele este înaintea fazei optimilor. Acesta este motivul pentru care dinamoviştii speră să câştige meciul la "masa verde".
"Mi se pare jenant ce se întâmplă și dacă este adevărat ce se spune în ziare, despre alcătuirea echipei, bazându-se pe așa ceva. Este jenant! Eu cred că lucrurile sunt destul de clare. Nu este o decizie grea pe care FRF trebuie să o ia. Ferească Dumnezeu!
Nu mă mai miră nimic. Nu cred că un conducător și-ar permite să vină peste antrenor să-i zică să bage o anumită echipă. Numai niște tâmpiți s-ar bucura să câștige meciul la masa verde", a declarat Florin Prunea.
- Dinamo vrea să joace finala Cupei României
- Speră să obţină victoria la "masa verde"
- Câinii pot profita şi pe plan financiar
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Meciurile României din Liga Naţiunilor sunt exclusiv pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- George Ganea a schimbat iar echipa! Cu cine a semnat fiul lui Ionel Ganea
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB

































