Atacantul celor de la Astra a dezvăluit ce i-a motivat în meciul cu FCSB, de au reuşit să revină de la 0-2.
Alibec: "Dacă valorau 10-15 milioane, plecau până acum"
"Sunt talentați, dar dacă valorau 10-15 milioane puteau pleca până în momentul acesta. Am fost ambiționat de vorbele lor, de ce vorbeau în teren.
La pauză am zis să le arătăm că nu degeaba i-am bătut de două ori. La 2-0 au început să zică că ne dau multe și le-am arătat noi ole-uri", a declarat Alibec pentru Prosport.
Becali, critic la adresa jucătorilor săi
"Ce pregătire? Nu sunt războinici. Nu au inima de războinic. Ce pregătire să facă, dacă nu sunt războinici. Eu am nevoie de războinici. Ei nu au atitudine. Cum să pierzi de la 2-0 cu Astra.
O să vedeți ce jucători o sa vină. L-ai văzut pe Dumitru. Păi, așa vreau, cu determinare, cu atitudine. Ce să mai vând acum? Nu mai vând nimic. Vând și eu când au cotele mai bune, acum ce-mi dau pe ei?", a declarat Becali pentru AntenaSport.
- Alibec se ia de "perlele" lui Becali
- Finanţatorul FCSB şi-a criticat "vedetele"
- Astra a învins FCSB cu 3-2
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ronaldinho revine în România! Evenimentul la care starul brazilian și-a anunțat participarea
- Virgil Ghiță, printre cei mai slabi de pe teren în înfrângerea dureroasă cu Hertha! Ce notă a primit românul
- Un dublu campion al României, aproape de a semna în Liga a 3-a!
- Decizia luată de Adrian Mititelu, după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competițiile
- Fotbalistul pe care Manchester United a plătit 60 de milioane de euro, transfer surprinzător în Mexic!