Atacantul celor de la Astra a dezvăluit ce i-a motivat în meciul cu FCSB, de au reuşit să revină de la 0-2.
Alibec: "Dacă valorau 10-15 milioane, plecau până acum"
"Sunt talentați, dar dacă valorau 10-15 milioane puteau pleca până în momentul acesta. Am fost ambiționat de vorbele lor, de ce vorbeau în teren.
La pauză am zis să le arătăm că nu degeaba i-am bătut de două ori. La 2-0 au început să zică că ne dau multe și le-am arătat noi ole-uri", a declarat Alibec pentru Prosport.
Becali, critic la adresa jucătorilor săi
"Ce pregătire? Nu sunt războinici. Nu au inima de războinic. Ce pregătire să facă, dacă nu sunt războinici. Eu am nevoie de războinici. Ei nu au atitudine. Cum să pierzi de la 2-0 cu Astra.
O să vedeți ce jucători o sa vină. L-ai văzut pe Dumitru. Păi, așa vreau, cu determinare, cu atitudine. Ce să mai vând acum? Nu mai vând nimic. Vând și eu când au cotele mai bune, acum ce-mi dau pe ei?", a declarat Becali pentru AntenaSport.
- Alibec se ia de "perlele" lui Becali
- Finanţatorul FCSB şi-a criticat "vedetele"
- Astra a învins FCSB cu 3-2
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- All-Star Game 2026 e live în AntenaPLAY luni, 16 februarie, de la 00:00
- Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde”
- Adrian Mititelu anunță o lovitură devastatoare pentru Mihai Rotaru! Ce plănuiește patronul FC U Craiova
- Florin Talpan, atac direct la Federația Română de Fotbal! Juristul CSA apelează la TAS pentru a face dreptate
- Mititelu vrea să-i dea încă o lovitură lui Rotaru după ce a câștigat palmaresul Craiovei: “40, 50 de mil. de €”
- Peluza Sud Craiova a sărbătorit victoria din instanță a lui Adrian Mititelu. Bannerul afișat la “Ion Oblemenco”


































