Poli Iași-Hermannstadt 2-3. Meci spectaculos în Copou. Ruben Albes îl învinge pe Mircea Rednic

Antena Sport Publicat: 30 iunie 2020, 15:42 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:58

Mircea Rednic

SportPictures / Alex Nicodim/SPORT PICTURES via hepta

LIVE SCORE

UPDATE 21.55: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-3. Final de meci în Copou. Echipa lui Mircea Rednic suferă un nou eşec în play-out

UPDATE 21.35: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-3. Sibienii întorc scorul cu un sfert de oră înainte de final. Aflat în interiorul careului, Debeljuh reușește să devieze mingea în poartă

UPDATE 21.15:  Poli Iaşi – Hermannstadt 2-2. Oaspeții restabilesc egalitatea de la punctul cu var. Romario Pires transformă în gol un penalty

UPDATE 21.02:  Poli Iaşi – Hermannstadt 2-1. A început repriza secundă

UPDATE 20.42: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-1. Jucătorii lui Mircea Rednic sunt în avantaj la pauză

UPDATE 20.42: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-1. Luckassen nu poate fi oprit de fundașii adverși. Kevin Luckassen a reușit dubla, cu patru minute înainte de pauză!

UPDATE 20.10: Poli Iaşi – Hermannstadt 1-1. Alexandru Vodă restabileşte imediat egalitatea. A marcat, în minutul 13, cu un şut deviat de un adversar

UPDATE 20.10: Poli Iaşi – Hermannstadt 1-0. Luckassen a deschis scorul, în minutul 9

UPDATE 20.00: A început meciul de la Iaşi

Echipa de start Poli Iași:
D. Rusu – Cabral, Frăsinescu, Klimavicius, S. Șerban – Grădinaru, Breeveld, Passaglia, Horșia – A. Cristea, Luckassen

Echipa de start Hermannstadt:
Figueiredo – Al. Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț – Caiado, Dâlbea, Romario Pires, Jo Santos – Debeljuh, Ad. Bălan

Hermannstadt traversează o perioadă dezastruoasă odată cu venirea lui Ruben Albes. Sibienii au ajuns pe loc de baraj după două înfrângeri la rând. De partea cealaltă, Poli Iași ocupă o poziție mai sus și are același punctaj ca Hermannstadt, 18 puncte.

Hermannstadt are și un duel în minus față de Poli Iași. Sibienii și cei de la Chindia trebuie să joace cu Dinamo.

Poli Iași-Hermannstant, 20:00, live-score. Echipele probabile

Poli Iași: Rusu – Grădinaru, Klimavicius, Frăsinescu, S. Șerban – Chacana, Breeveld, Passaglia, Horșia – Omoh, Luckassen

Hermannstadt: Cristiano – Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț – R. Pires, Dâlbea – P. Petrescu, Yazalde, S. Bușu – Debeljuh

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului