Poli Iași-Hermannstadt 2-3. Meci spectaculos în Copou. Ruben Albes îl învinge pe Mircea Rednic

Antena Sport Publicat: 30 iunie 2020, 15:42 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:58

Mircea Rednic

SportPictures / Alex Nicodim/SPORT PICTURES via hepta

LIVE SCORE

UPDATE 21.55: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-3. Final de meci în Copou. Echipa lui Mircea Rednic suferă un nou eşec în play-out

UPDATE 21.35: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-3. Sibienii întorc scorul cu un sfert de oră înainte de final. Aflat în interiorul careului, Debeljuh reușește să devieze mingea în poartă

UPDATE 21.15:  Poli Iaşi – Hermannstadt 2-2. Oaspeții restabilesc egalitatea de la punctul cu var. Romario Pires transformă în gol un penalty

UPDATE 21.02:  Poli Iaşi – Hermannstadt 2-1. A început repriza secundă

UPDATE 20.42: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-1. Jucătorii lui Mircea Rednic sunt în avantaj la pauză

UPDATE 20.42: Poli Iaşi – Hermannstadt 2-1. Luckassen nu poate fi oprit de fundașii adverși. Kevin Luckassen a reușit dubla, cu patru minute înainte de pauză!

UPDATE 20.10: Poli Iaşi – Hermannstadt 1-1. Alexandru Vodă restabileşte imediat egalitatea. A marcat, în minutul 13, cu un şut deviat de un adversar

UPDATE 20.10: Poli Iaşi – Hermannstadt 1-0. Luckassen a deschis scorul, în minutul 9

UPDATE 20.00: A început meciul de la Iaşi

Echipa de start Poli Iași:
D. Rusu – Cabral, Frăsinescu, Klimavicius, S. Șerban – Grădinaru, Breeveld, Passaglia, Horșia – A. Cristea, Luckassen

Echipa de start Hermannstadt:
Figueiredo – Al. Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț – Caiado, Dâlbea, Romario Pires, Jo Santos – Debeljuh, Ad. Bălan

Hermannstadt traversează o perioadă dezastruoasă odată cu venirea lui Ruben Albes. Sibienii au ajuns pe loc de baraj după două înfrângeri la rând. De partea cealaltă, Poli Iași ocupă o poziție mai sus și are același punctaj ca Hermannstadt, 18 puncte.

Hermannstadt are și un duel în minus față de Poli Iași. Sibienii și cei de la Chindia trebuie să joace cu Dinamo.

Poli Iași-Hermannstant, 20:00, live-score. Echipele probabile

Poli Iași: Rusu – Grădinaru, Klimavicius, Frăsinescu, S. Șerban – Chacana, Breeveld, Passaglia, Horșia – Omoh, Luckassen

Hermannstadt: Cristiano – Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț – R. Pires, Dâlbea – P. Petrescu, Yazalde, S. Bușu – Debeljuh

• Poli Iaşi a condus-o de două ori pe Hermannstadt
  • Jucătorii lui Rednic au suferit a 4-a înfrângere în ultimele 5 etape
  • Ruben Albes, prima victorie pe banca sibienilor

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

14:17 Au început negocierile cu Carlos Sainz! Ce echipe sunt pe urmele pilotului spaniol: „Are o ofertă foarte profitabilă” 14:01 Valentin Mihăilă a decis unde va juca sezonul viitor! Ce se întâmplă în aceste momente cu colegul lui Dennis Man de la Parma 13:51 VIDEOBernadette Szocs – Manyu Wang 1-4 a fost în AntenaPLAY, în optimile Cupei Mondiale de tenis de masă Macao 2024 13:33 EXCLUSIV AS.ro LIVEExpertul din fotbal care crede că Adrian Mutu a fost „lucrat” de jucătorii lui CFR Cluj: „Nu au vrut să joace” 12:52 Dennis Man şi-a decis viitorul! Unde va evolua românul din sezonul viitor 12:18 EXCLUSIV AS.ro LIVE„Gigi Becali nu e un mare antrenor” Motivul pentru care patronul FCSB-ului se va încununa campion în acest sezon! 12:00 Tabloul principal al Campionatului Mondial de Snooker! Neil Robertson va lipsi de la Crucible pentru prima oară în 20 de ani! 11:42 Fernando Alonso a dezvăluit ce l-a convins să rămână la Aston Martin: „Probabil e ultimul meu contract” 11:15 AS.ro LIVE | Dan Chilom a fost invitatul lui Dan Pavel. A jucat în Finlanda și are o școală de fotbal! 11:01 Ioan Andone a dat verdictul! Pe cine vede campioană sezonul următor: „A demonstrat” Vezi toate știrile