Închide meniul

Adrian Mihalcea a "tunat" după Dinamo – FCSB 0-3: "E o umilinţă. Ne-a bătut o echipă care a terminat meciul cu 3-4 copii de 16-17 ani"

Dan Roșu Publicat: 25 iunie 2020, 19:49 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:00

Comentarii
Adrian Mihalcea a "tunat" după Dinamo – FCSB 0-3: "E o umilinţă. Ne-a bătut o echipă care a terminat meciul cu 3-4 copii de 16-17 ani"

Adrian Mihalcea a răbufnit

Antrenorul susţine că echipa lui a fost umilită şi dă vina şi pe atitudinea jucătorilor. "Ne-a bătut o echipă care a terminat meciul cu 3-4 copii în teren de 16-17 ani", a "tunat" fostul atacant.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mihalcea după Dinamo – FCSB 0-3: E o umilinţă. Dacă nu îţi dai seama că joci la Dinamo, păţeşti asta

"Nu trebuie să ne ascundem de cuvinte, e o umilinţă, ne-a bătut o echipă care a terminat meciul cu 3-4 copii în teren de 16-17 ani. Pot spune că ne-am făcut de râs, pentru că şi eu sunt împreună cu jucătorii, e normal să gândesc aşa. 

E o perioadă grea, vom vedea cum vom reuşi să trecem peste acest meci. Este un moment foarte greu al echipei, toate aceste probleme nu se mai termină. Când am semnat, ştiam că e o situaţie grea, dar acum a devenit şi mai grea.

Mă gândeam că vom începe meciurile imediat, dar am stat două luni acasă, încă sunt probleme şi noi nu reuşim să ieşim din această perioadă proastă. N-aş vrea să vorbesc de lipsă de valoare, dar nici jucătorii nu vreau să spună că este de vină perioada în care noi am stat acasă. E vorba de atitudinea lor, e vorba de fotbal, de plăcere. Dacă nu reuşeşti să joci de plăcere, dacă nu-ţi dai seama că eşti la Dinamo, trăieşti astfel de umilinţe.

Dacă sunt jucători de valoare, jucători cu caracter, pot trece peste asemenea meciuri. Dacă sunt jucători care nu au mai trecut prin asemenea momente, e destul de greu, e apăsător. Din păcate, avem meci în trei zile, un meci extraordinar de important", a declarat Adrian Mihalcea.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:47
Brahim Díaz a rupt tăcerea, după ce a ratat lamentabil penalty-ul care putea aduce Cupa Africii în Maroc
18:43
Mario Tudose şi-a stabilit viitorul! Unde va evolua jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB
18:22
Cum a scăpat CFR Cluj de excluderea din Europa. Anunţul lui Iuliu Mureşan
17:50
Răspunsul dat de Mihai Rotaru la o ofertă de 5 milioane de euro pentru Ștefan Baiaram
17:24
Zeljko Kopic, în doliu! Tragedia a fost anunţată de antrenor: “Odihnește-te în pace”
17:11
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 19 ianuarie
1 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 2 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Pep Guardiola își cedează un jucător în La Liga 4 VIDEOUluitor! Brahim Diaz şi-a bătut joc de penalty-ul cu care Maroc putea câştiga Cupa Africii! Cum a ales să şuteze 5 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 6 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026
Citește și