Închide meniul

Un nou scandal la Dinamo. Mihalcea, contestat în vestiar de jucători. Cine conduce revolta "câinilor"

Antena Sport Publicat: 22 iunie 2020, 16:38 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:00

Comentarii
Un nou scandal la Dinamo. Mihalcea, contestat în vestiar de jucători. Cine conduce revolta "câinilor"

Revoltă la Dinamo

Imediat după ruşinea cu Sepsi, în vestiarul echipei a început o revoltă împotriva antrenorului, susţine gsp.ro. Conform sursei citate, Straton şi Răuţă i-au reproşat lui Mihalcea că a făcut prost echipa. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Şi italianul Fabbrini a fost luat la ochi de ceilalţi jucători. "I-au reproșat că uită să mai dea drumul la minge și joacă prea mult individual. Și băiatul e un pic dezorientat, fiindcă el preferă să joace spre banda stângă, însă Mihalcea îi cere să stea doar în centru și să ghidoneze de acolo jocul", susţine gsp.ro.

Lui Mihalcea i se reproşează şi decizia de a-i da banderola lui Ricardo Grigore, jucător ce este impresariat de firma lui Ioan Becali. Grigore a avut o evoluţie ştearsă în partida cu Sepsi. 

Adrian Mihalcea anunță marele obiectiv de la Dinamo

Mihalcea nu vrea să sacrifice cupa și spune că ar vrea să câștige acest trofeu, indiferent de situația din campionat. Dinamo ocupă penultimul loc în Liga 1, cu doar 17 puncte.

Nu dezarmăm, mai avem și alte două restanțe. Gândul nostru zboară spre meciul de cupă. Nu cred că din cauza ploii nu am avut noi o consistență în joc, problemele sunt altele la noi. Încercăm și am declarat că vrem să jucăm finala cupei în prima fază, nu ne gândim să sacrificăm cupa pentru ce va fi în campionat. Mergem pe ambele fronturi, băieții au conștientizat pericolul și sper că se va schimba ceva.

Reclamă
Reclamă

Băieții sunt dezamăgiți că nu am scos un rezultat bun, dar vom trece peste aceste momente. Suntem într-un punct critic și trebuie să obținem victorii ca să ieșim din zona retrogradării”, a declarat Mihalcea la finalul meciului, pentru Digi Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 28 oct.
Zeljko Kopic și-a taxat jucătorii după victoria chinuită cu CS Dinamo din Cupa României: „Puteam să ne compromitem”
23:48 28 oct.
Alexandru Musi, reacție furibundă: „FCSB? Nu mă mai întorc niciodată. Vreau să scriu istorie la Dinamo”
23:39 28 oct.
Mihai Stoica, anunț despre transferurile pregătite la FCSB, după revenirea din Portugalia: „Gigi îi va alege”
23:37 28 oct.
Florin Bratu, declarația serii după CS Dinamo – FC Dinamo: “Și dacă joc cu mama miuță îmi doresc să o bat”
23:10 28 oct.
Daniel Pancu e noul antrenor de la CFR Cluj. A confirmat în direct totul
22:59 28 oct.
Cristiano Ronaldo, oprit din cel mai rapid drum spre primul trofeu cu Al-Nassr. Echipa lui “CR7” , OUT din Cupă
1 Florin Talpan, discurs devastator înainte de CS Dinamo – FC Dinamo: „O clonă, la fel ca FCSB. Suporterii sunt mințiți” 2 Juri Cisotti a primit verdictul. Cât stă pe bară mijlocașul lui FCSB accidentat în meciul cu UTA 3 Josep Martinez, portarul lui Inter, a lovit mortal un bărbat de 81 de ani în scaun cu rotile. Chivu şi-a amânat conferinţa 4 UPDATEDecizia luată de Mirel Rădoi, după ședință de la Universitatea Craiova. Ce s-a întâmplat la antrenament 5 EXCLUSIVMarian Drăgulescu s-a pronunțat în scandalul de hărțuire din gimnastică: “Sunt două «bărcuțe», trei” 6 De ce se ”scufundă” Piastri? Analiza lui Adrian Georgescu după Marele Premiu al Mexicului
Citește și