Închide meniul

Dan Petrescu, îngrozit de ce îl așteaptă în cupele europene. ”Mi-e și frică să mă gândesc pe cine să trimit la tragerea la sorți”

Antena Sport Publicat: 19 iunie 2020, 12:18 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:01

Dan Petrescu, îngrozit de ce îl așteaptă în cupele europene. ”Mi-e și frică să mă gândesc pe cine să trimit la tragerea la sorți”

Dan Petrescu, îngrozit de ce va urma în cupele europene

Jucătorii care vor câștiga titlul în Liga 1 nu vor avea vacanţă în acest an. Campionii României intră în focul preliminariilor Champions League imediat după ce primesc trofeul. UEFA a decis ca noul sezon să înceapă pe 8 august. Play-off-ul Ligii 1 se termină cu o săptămână înainte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu, îngrozit de ce va urma în Liga Campionilor

”Va fi foarte greu, dar dacă am avea tragerea la sorţi toate meciurile acasă…dar la ghinionul nostru de anul trecut.. Mi-e şi frică să mă gândesc cine merge la tragere pentru că sigur vine cu cea mai bună echipă şi în deplasare meciul. 

Dacă vine aşa nu ne calificăm. Dacă avem doar un meci cu o echipă mai bună ca noi în deplasare e greu, dar cu orice altă echipă bună sau nebună, dacă vine aici la Cluj, va fi un meci în care avem şansele noastre. Am demonstrat asta și sezonul trecut”, a spus Petrescu la conferința de presă înainte de meciul cu Botoșani.

CFR Cluj a avut un traseu de foc în stagiunea trecută. Pe rând, ardelenii au trecut în Liga Campionilor de Astana, Maccabi Tel Aviv și Celtic Glasgow. În cele din urmă, clujenii au fost învinși în play-off de Slavia Praga. 

Traseu complicat pentru CFR Cluj în cupele europene dacă va câștiga titlul

Pandemia de coronavirus a dat peste cap toate competiţiile. Aşa s-a ajuns ca, imediat după încheierea campionatelor, să se dea startul noului sezon european. Dacă lupta pentru titlul din România se va duce până în ultima etapă, atunci bucuria câştigătorilor va fi limitată.

Reclamă
Reclamă

UEFA Champions League 2020/21:

  • Tur preliminar: 8 şi 11 August
  • Primul tur de calificare: 18/19 august
  • Al doilea tur de calificare: 25/26 august
  • Al treilea tur de calificare: 15/16 septembrie
  • Playoff: 22/23 şi 29/30 septembrie
  • Faza grupelor: 20/21 şi 27/28 octombrie, 3/4 şi 24/25 noiembrie, 1/2 şi 8/9 decembrie
     
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:35

Germania – Portugalia LIVE SCORE (22:00). Cristiano Ronaldo luptă pentru finala Nations League. Echipele probabile

16:33

Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic

15:43

Răzvan Marin a rămas fără antrenor la Cagliari! Davide Nicola a plecat de la echipă

15:32

Irina Begu, eliminată în sferturile probei de dublu de la Roland Garros

15:08

Horațiu Moldovan, gata de o nouă provocare! Anunț important despre portarul român: “E dornic să joace acolo”

15:07

Coco Gauff s-a calificat în semifinalele Roland Garros 2025! Americanca a atins noi borne impresionante

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și