Chindia Târgovişte – Viitorul 2-1. Dubla lui Neguţ l-a învins pe Hagi. Două goluri în ultimele 5 minute!

Antena Sport Publicat: 17 iunie 2020, 18:00 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:01

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gheorghe Hagi are duel cu Viorel Moldovan

Neguţ a deschis scorul în minutul 10 pentru echipa lui Moldovan. Scorul s-a mai modificat abia pe final. Cosmin Matei a egalat, dar tot Neguţ a decis rezultatul final, în minutul 89. După 2-1, Chindia a urcat peste zona retrogradabilă. Hagi şi Viitorul rămân lideri în play-out, cu un avans de 7 puncte!

LIVE SCORE

Update 21:50: Final de meci. Chindia Târgovişte – Viitorul 2-1 (C. Neguţ 10, 89 / C. Matei 85)

Update 21:45: Chindia Târgovişte – Viitorul 2-1. Chindia a revenit imediat la conducere. Cu un minut înainte de final, Neguţ a izbutit dubla. Şutul lui a fost deviat de un fundaş advers!

Update 21:40: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-1. În minutul 85, Cosmin Matei a reuşit să restabilească egalitatea. Mijlocaşul constănţenilor a înscris cu un şut din interiorul careului

Update 21:00: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-0. S-a reluat jocul. Jucătorii lui Hagi s-au aruncat în atac

Update 20:45: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-0. Pauză pe stadionul din Ploieşti. Echipa lui Viorel Moldovan este la conducere după primele 45 de minute

Update 20:10: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-0. Cristian Neguţ a deschis scorul încă din minutul 10. A profitat de erorile fundaşilor adverşi şi l-a învins pe Tordai

Update 20:00: A început Chindia – Viitorul.

Jucătorii antrenaţi de Viorel Moldovan au ratat reluarea campionatului. În etapa a 3-a ar fi trebuit să întâlnească Dinamo, dar meciul a fost amânat după ce magazionerul grupării din Ştefan cel Mare a fost testat pozitiv cu coronavirus.

Viitorul este pe primul loc în play-out

UPDATE 18.50: S-au anunţat echipele de start.

Chindia Tâgovişte: Aioani – Martac, Benga, Diallo, Ioniță – Rață, Bic – Neguț, Dangubic, Ivancic – Berisha​

Viitorul: Tordai – Dussaut, Dulca, Iacob, Boboc – Matei, Edjouma, Casap – Chițu, Munteanu, Bîrnoi

Duminică, Hagi a câştigat duelul cu Mircea Rednic. Ciobanu şi Ghiţă au înscris în victoria cu 2-1. Viitorul a ajuns astfel la cinci partide la rând fără eşec.

10:07 Zeljko Kopic a răbufnit, înaintea duelurilor decisive pentru Dinamo: „Ei nu ar trebui să mai facă parte din club!” 9:57 Moment emoţionant la Madrid! Rafael Nadal şi-a luat adio de la turneu şi l-a menţionat pe Ion Ţiriac în discursul de rămas-bun 9:33 Transferul lui Denis Drăguş a intrat în linie dreaptă! Standard şi-a dat acordul! Anunţul presei din Turcia 9:13 „Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu! Mesaj şi despre Mircea Lucescu 8:39 Carlo Ancelotti, semnal de alarmă după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „A fost momentul nostru de slăbiciune!” 8:39 Thomas Tuchel, mesaj acid către „galactici”, după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „Au marcat două goluri din două ocazii” 8:26 „Să avem o seară magică acasă!” Reacţia lui Vinicius, după ce a fost „eroul” lui Real Madrid în duelul cu Bayern 8:02 30 de ani de la moartea lui Ayrton Senna. 1 mai, una dintre cele mai triste zile din istoria sportului mondial 0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul