Chindia Târgovişte – Viitorul 2-1. Dubla lui Neguţ l-a învins pe Hagi. Două goluri în ultimele 5 minute!

Antena Sport Publicat: 17 iunie 2020, 18:00 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:01

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gheorghe Hagi are duel cu Viorel Moldovan

Neguţ a deschis scorul în minutul 10 pentru echipa lui Moldovan. Scorul s-a mai modificat abia pe final. Cosmin Matei a egalat, dar tot Neguţ a decis rezultatul final, în minutul 89. După 2-1, Chindia a urcat peste zona retrogradabilă. Hagi şi Viitorul rămân lideri în play-out, cu un avans de 7 puncte!

LIVE SCORE

Update 21:50: Final de meci. Chindia Târgovişte – Viitorul 2-1 (C. Neguţ 10, 89 / C. Matei 85)

Update 21:45: Chindia Târgovişte – Viitorul 2-1. Chindia a revenit imediat la conducere. Cu un minut înainte de final, Neguţ a izbutit dubla. Şutul lui a fost deviat de un fundaş advers!

Update 21:40: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-1. În minutul 85, Cosmin Matei a reuşit să restabilească egalitatea. Mijlocaşul constănţenilor a înscris cu un şut din interiorul careului

Update 21:00: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-0. S-a reluat jocul. Jucătorii lui Hagi s-au aruncat în atac

Update 20:45: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-0. Pauză pe stadionul din Ploieşti. Echipa lui Viorel Moldovan este la conducere după primele 45 de minute

Update 20:10: Chindia Târgovişte – Viitorul 1-0. Cristian Neguţ a deschis scorul încă din minutul 10. A profitat de erorile fundaşilor adverşi şi l-a învins pe Tordai

Update 20:00: A început Chindia – Viitorul.

Jucătorii antrenaţi de Viorel Moldovan au ratat reluarea campionatului. În etapa a 3-a ar fi trebuit să întâlnească Dinamo, dar meciul a fost amânat după ce magazionerul grupării din Ştefan cel Mare a fost testat pozitiv cu coronavirus.

Viitorul este pe primul loc în play-out

UPDATE 18.50: S-au anunţat echipele de start.

Chindia Tâgovişte: Aioani – Martac, Benga, Diallo, Ioniță – Rață, Bic – Neguț, Dangubic, Ivancic – Berisha​

Viitorul: Tordai – Dussaut, Dulca, Iacob, Boboc – Matei, Edjouma, Casap – Chițu, Munteanu, Bîrnoi

Duminică, Hagi a câştigat duelul cu Mircea Rednic. Ciobanu şi Ghiţă au înscris în victoria cu 2-1. Viitorul a ajuns astfel la cinci partide la rând fără eşec.

• Chindia a învins liderul din play-out
  • Meciul s-a jucat pe stadionul din Ploieşti

10:30 LIVE VIDEOCalificările pentru sprint sunt ACUM, pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY! Programul complet al Marelui Premiu al Chinei 10:21 „Comportamentul lui a fost de vină!” Marcel Răducanu, mesaj acid despre transferul lui Florinel Coman în Qatar! 10:10 Palermo – Parma LIVE VIDEO în AntenaPLAY (21:30). Nedelcearu se luptă cu Man și Mihăilă! Echipele probabile 10:06 Ianis Hagi, gata să se transfere definitiv de la Rangers: „A fost uitat!” Anunţ despre varianta Galatasaray 9:34 Emma Răducanu a revenit la forma maximă! S-a calificat în sferturi la Stuttgart şi va avea un duel „de foc” cu Iga Swiatek 9:31 „Va fi făcut sfânt!” Dumitru Dragomir, mesaj despre planul lui Gigi Becali! A făcut plecăciuni în fața patronului de la FCSB 9:11 „Sunt emoții!” Jurgen Klopp nu s-a ferit de cuvinte, după ultimul meci european la Liverpool! Ce a spus despre adversari 9:10 Semnal de alarmă pentru FCSB, înaintea transferului lui Florinel Coman în Qatar: „Nu va fi uşor!” Sfat pentru Gigi Becali 8:51 VIDEOScene incredibile la Marele Premiu al Chinei! Gazonul a luat foc în timpul antrenamentelor! Steagul roșu s-a ridicat imediat 8:44 „Joacă două meciuri pe an!” Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura, făcut praf: „Cine l-a văzut fotbalist?” Vezi toate știrile