Potrivit Fanatik, mai mulți membri ai Peluzei Sud Steaua s-au dus la comandantul CSA Steaua pentru a-l angaja pe Duckadam. ”Eroul de la Sevilla” nu se mai simțea dorit de Gigi Becali și restul conducerii FCSB, iar acum se pregătește să trădeze formația din Liga 1.
Helmut Duckadam a fost în conducerea FCSB zece ani
Helmut Duckadam a colaborat cu Gigi Becali timp de un deceniu, iar în acest timp a avut mai multe contre cu reprezentanții CSA Steaua, dar și cu fostele glorii ale Stelei.
Duckadam consideră că FCSB este continuatoarea echipei din 1986, care s-a impus în finala cu Barcelona din Cupa Campionilor.
Totodată, conform sursei menționate, Mădălin Hîncu, comandantul CSA Steua, și-a propus să aibă o discuție cu Duckadam în zilele următoare ca să îl convingă să se implice în acest proiect.
Helmut Duckadam a plecat de la FCSB
"Eu am meditat foarte mult până am luat această decizie, deoarece am simţit că nu mai sunt dorit în cadrul clubului. Şi se pare că am simţit bine. În momentul în care şi patronul a spus-o, că eram considerat cel mai neimportant om din cadrul clubului, înseamnă că hotărârea mea mă scuteşte de alte comentarii.
Eu pe Facebook am pus o postare, de fapt soţia mea a pus-o, în care îi mulţumesc domnului Becali şi din partea mea şi din partea familiei mele pentru cât m-a ajutat în perioada asta şi cu asta colaborarea şi aventura mea la FCSB s-au încheiat. Atât", a declarat Duckadam.
- Duckadam și-a dat demisia de la FCSB
- ”Eroul de la Sevilla” a colaborat cu Becali zece ani
- Duckadam ar putea merge la CSA Steaua
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”


































