Un antrenor din Liga 1 se teme de coronavirus. ”Am avut o noapte agitată. Suflăm și în iaurt!”

Antena Sport Publicat: 12 iunie 2020, 18:24 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:24

Comentarii
Un antrenor din Liga 1 se teme de coronavirus. ”Am avut o noapte agitată. Suflăm și în iaurt!”

Un antrenor din Liga 1 se teme de coronavirus. ”Am avut o noapte agitată. Suflăm și în iaurt!”

Chindia Târgoviște a câștigat cu 1-0 meciul amical cu Craiova, dar Moldovan tratează serios pandemia de Covid-19. După cazurile de la Dinamo și Botoșani, tehnicianul rămâne precaut în perioada următoare, chiar dacă testul său a ieșit negativ.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Viorel Moldovan: ”Am avut o noapte agitată”

”A fost un antrenament reușit. Ne-am deblocat și am reușit să facem un meci amical bun. Este o anumită stare de oboseală, dar cred că ne-a făcut bine acest test. Îmi pare rău de această situație. E complicat.

Eu sper să nu mai fie cazuri și să nu fie cazuri la jucători. Am avut o noapte agitată. Am primit rezultatele celui de-al patrulea test, au fost toate negative. Suflăm și în iaurt, încercăm să fim riguroși și să respectăm totul. Sper să putem termina acest sezon”, a declarat Moldovan la Digi Sport.

Următorul meci pentru Chindia Târgoviște va fi în runda a 4-a din play-out, miercuri seară de la ora 20:00 contra celor de la FC Viitorul.

Cristiano Bergodi nu e îngrijorat după înfrângerea cu Chindia

”Nu sunt îngrijorat. E un lucru firesc. Am aflat la nici 24 de ore de la meciul cu Botoșani că nu puteam juca, pentru că era acea problemă a medicului de la Botoșani. Eram pregătiți să jucăm un meci de campionat. Echipa a căzut mental.

Reclamă
Reclamă

Am făcut greșeli din punct de vedere tehnic. În prima repriză s-au făcut multe greșeli, nu am jucat bine. Nu foloseam același prim 11 ca în partida ce trebuia să se joace cu Botoșani. Pe Mihăilă l-am menajat după ultimele antrenamente. El este bine”, a spus Bergodi, pentru sursa menționată.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 2 apr.

Cum l-a numit Adrian Mutu pe Gigi Becali, după ce patronul FCSB-ului a vorbit cu ministrul Apărării la telefon!

23:33 2 apr.

Iuliu Mureşan a confirmat că Marius Bilaşco merge la Rapid! A anunţat şi ce se întâmplă cu Bogdan Mara

23:12 2 apr.

Sfâșietor. Ultimul mesaj pe care i l-a trimis soția lui Diogo Jota, dar acesta nu a apucat să-l citească

23:10 2 apr.

Primul pas oficial pentru numirea lui Gică Hagi ca selecţioner al naţionalei! Comisia Tehnică are şedinţă vineri

22:47 2 apr.

Istorie în Champions League feminin. Barca a învins-o pe Real Madrid cu 12-2

22:40 2 apr.

Steaua a obţinut primul succes în play-off, 2-0 cu Chindia. Înlocuitorul lui Adi Popa a dat gol cu călcâiul!

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 4 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 5 Reacția lui Gigi Becali după anunțul Ministrului Apărării: „Eu vreau Steaua doar pentru suporteri” 6 Asta ar fi lovitura secolului. Guardiola, printre favoriții la banca naționalei Italiei
Citește și