Dan Alexa, euforic după primul amical al Rapidului. "Nu au fost diferenţe pe teren, chiar dacă Dinamo are jucători de play-off"

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 iunie 2020, 12:34 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:26

Comentarii
Dan Alexa, euforic după primul amical al Rapidului. "Nu au fost diferenţe pe teren, chiar dacă Dinamo are jucători de play-off"

Rapid, învinsă de Dinamo într-un meci amical

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Antrenorul alb-vişiniilor asigură că Rapid merită să revină în Liga 1. Doar golul primit de la Slavko Perovic l-a nemulţumit în amicalul disputat în baza de la Săftica.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Alexa, prima reacţie după eşecul cu Dinamo

Rapid şi Dinamo nu au mai fost adversare din 2015. Se pot duela în sezonul viitor, dacă echipa din Grant va obţine promovarea. Dan Alexa este convins că alb-roşii nu vor avea probleme în play-out.

"A fost un joc în multe momente reuşit, am pus probleme lui Dinamo, am avut multe situaţii de a înscrie. Din păcate am luat un gol la fază fixă. Am rulat toţi jucătorii. În mare sunt mulţumit. Sigur, mă nemulţumeşte rezultatul, dar încerc să iau părţile bune.

Dacă ne luăm strict după meciul de astăzi nu au fost diferenţe, doar că Dinamo are jucători de play-off. Fabbrini, Perovic, Sorescu, Puljic, Răduţ, Mrzjlak sunt jucători care ar juca oriunde la o echipă din play-off. Dinamo începe campionatul într-o săptămână, au avut un plus aici faţă de noi", a declarat Dan Alexa pentru Rapid TV.

Giuleştenii mai au programată o partidă de verificare. Vor juca în această săptămână, cu Astra. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:16

Cristiano Ronaldo, mesaj de mobilizare după remiza contra Columbiei! Portugalia, traseu de coșmar

7:42

VIDEO„Nu am mai trăit așa ceva!” Primele reacții după cele mai nebune 90 de secunde de la Mondial

7:25

“De ce nu a fost schimbat Ronaldo?” Selecţionerul Portugaliei, luat la rost după remiza cu Columbia

7:16

Trei concluzii după Columbia – Portugalia 0-0: „jogo bonito” și magicianul Roberto Martínez

7:10

Iordania 1-3 Argentina. Messi ajunge la 6 goluri la Mondial. Kovacs, în prim-plan la trei faze

7:00

VIDEOAlgeria – Austria 3-3, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Ambele naţionale, calificate în 16-imi! Iran, OUT

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și