Antrenorul alb-vişiniilor asigură că Rapid merită să revină în Liga 1. Doar golul primit de la Slavko Perovic l-a nemulţumit în amicalul disputat în baza de la Săftica.
Dan Alexa, prima reacţie după eşecul cu Dinamo
Rapid şi Dinamo nu au mai fost adversare din 2015. Se pot duela în sezonul viitor, dacă echipa din Grant va obţine promovarea. Dan Alexa este convins că alb-roşii nu vor avea probleme în play-out.
"A fost un joc în multe momente reuşit, am pus probleme lui Dinamo, am avut multe situaţii de a înscrie. Din păcate am luat un gol la fază fixă. Am rulat toţi jucătorii. În mare sunt mulţumit. Sigur, mă nemulţumeşte rezultatul, dar încerc să iau părţile bune.
Dacă ne luăm strict după meciul de astăzi nu au fost diferenţe, doar că Dinamo are jucători de play-off. Fabbrini, Perovic, Sorescu, Puljic, Răduţ, Mrzjlak sunt jucători care ar juca oriunde la o echipă din play-off. Dinamo începe campionatul într-o săptămână, au avut un plus aici faţă de noi", a declarat Dan Alexa pentru Rapid TV.
Giuleştenii mai au programată o partidă de verificare. Vor juca în această săptămână, cu Astra.
- Rapid a fost învinsă la limită de Dinamo
- Perovic a înscris singurul gol al meciului
- Giuleştenii speră să promoveze în Liga 1
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Reacţia lui Dan Petrescu după ce a intrat pe noul stadion din Ghencea: “Am fost şocat”
- Darius Olaru, despre meciurile FCSB-ului din Ghencea: “E cumva ciudat. Parcă mă simt mai mult acasă pe Arenă”
- Revenire importantă la FCSB, înainte de Supercupa României. Anunțul lui Mihai Stoica: “Poate juca”
- Gigi Becali a plătit o sumă importantă pentru a-l aduce la FCSB, iar acum e aproape să semneze în Liga a 3-a
- Adrian Mititelu „a tunat și fulgerat” după ce FCU Craiova a fost depunctată: “Abuz în serviciu! Fac plângere”