FCSB, înfrângere în primul amical de după pandemie. Roș-albaștrii au pierdut contra celor de la FC Voluntari

Antena Sport Publicat: 3 iunie 2020, 10:45 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:26

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Roș-albaștrii au pierdut cu 2-0, golurile oaspeților fiind înscrise de Marko Simonovski și de Mihai Căpățănă. Cel mai periculos om al roș-albaștrilor a fost Florinel Coman, cel care a lovit bara în minutul 20. De menționat că prima repriză a durat 60 de minute, iar a doua 45 de minute.

FCSB va mai juca încă un meci până la reluarea Ligii 1. Formația lui Gigi Becali va întâlni Academica Clinceni sau Chindia Târgoviște sâmbătă, pe 6 iunie.

FCSB, echipa de start. Vlad – Ov. Popescu, Planic, Nedelcu, Panțâru – Oaidă, L. Filip, Olaru – Man, Fl. Tănase, Fl. Coman
Antrenor: Bogdan Vintilă

În repriza a doua au intrat, pe lângă fotbaliștii tineri, Soileidis, Vînă și Petre.

FC Voluntari, echipa de start: Râmniceanu – Struna, Achim, Armaș, Kokici – Sanoh, Gorobsov, Borțoneanu, I. Gheorghe – Tudorie, Vl. Morar
Antrenor: Mihai Teja

Liga 1 revine oficial din 12 iunie

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat programul televizărilor etapei a 3-a din play-off şi play-out.

Cel mai aşteptat meci al rundei, CFR – FCSB, se ca disputa duminică, de la ora 20:00. Universitatea Craiova – FC Botoșani este prima partidă oficială din fotbalul românesc după ieşirea din pandemie.

Cele mai importante partide pot fi urmărite în format LIVE TEXT pe antenasport.ro.

11:29 Ovidiu Ionescu – Wang Chuqin LIVE VIDEO (13:35, AntenaPLAY). Duel infernal la Saudi Smash 2024 contra liderului mondial 11:13 Verdictul lui Săpunaru, după ce Dan Şucu a anunţat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu la Rapid: „Îl cunoaşte toată lumea!” 10:36 FotoTransformarea radicală a lui Sabin Ilie! Fratele său l-a dat de gol: „Îl mai lua somnul, dar acum nu mai e aşa!” 10:24 Ofertă spectaculoasă din Liga 1 pentru Laurenţiu Reghecampf 10:23 Alexandru Băluţă, devastator înainte de Universitatea Craiova – FCSB: „Nu vreau să mai am vreodată o discuţie cu Rotaru” 9:51 FotoMădălina Ghenea a anunţat de Paşte că s-a despărţit de iubitul său milionar: „Vă rog să ne respectaţi intimitatea” 9:42 VIDEONebunie la Lisabona după titlul câştigat de Sporting! Cum au sărbătorit jucătorii 8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții Vezi toate știrile