Închide meniul

Detalii despre scandalul în care a fost implicat Mihai Stoica. "Mi-au cerut să mă împac cu MM, m-am ridicat, mi-am dat demisia și am plecat"

Antena Sport Publicat: 1 iunie 2020, 12:38 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:26

Comentarii
Detalii despre scandalul în care a fost implicat Mihai Stoica. "Mi-au cerut să mă împac cu MM, m-am ridicat, mi-am dat demisia și am plecat"

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

“A fost o poveste de orgolii. Am uitat tot ce a fost atunci. Cine a avut dreptate, cine n-a avut, Dumnezeu știe. Un lucru cert e că ne-am certat la momentul acela. Atunci când cei care finanțau clubul, combinatul adică, mi-au cerut să mă împac cu MM, m-am ridicat, mi-am dat demisia și am plecat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toată lumea a întrebat de ce, s-au făcut tot felul de speculații la momentul acela. Ăsta a fost motivul, pur și simplu nu am vrut să mă împac la momentul acela. Nu am vrut să mă întorc, am spus atunci că sunt niște probleme ireconciliabile”, a povestit Marius Stan pentru Pro Sport.

Mihai Stoica şi Marius Stan s-au împăcat

Chiar dacă nu a oferit prea multe detalii despre scandalul dintre cei doi, Stan susţine că împăcarea a venit după ce Stoica a ieşit din închisoare. 

“S-a întâmplat după penitența pe care a săvârșit-o. Știți bine că a avut niște momente nefericite în viață, am considerat că în fața vieții, în fața lui Dumnezeu și-a ispășit toate păcatele. Eu am fost cel care a sunat, ne-am văzut, am băut o cafea.

A reacționat normal, firesc, pentru că anii pe care îi petreci dincolo, în lumea aceea pestriță, îngrădită, te schimbă. L-am simțit schimbat, evident. Îmi pare rău sincer nu doar de el, ci de toți ceilalți oameni de fotbal care au trecut prin penitența asta”, a mai spus Stan. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:57
Cristi Chivu, “sub lupa” lui Mario Balotelli. Ce spune atacantul despre antrenor și lupta la titlu din Serie A
18:49
Alertă la Universitatea Craiova. Fotbalistul lui Filipe Coelho, vizat de echipe din America și Rusia
18:35
Transfer la Dinamo. Românul de la AC Milan semnează cu “câinii”
18:32
Pas greșit pentru Gloria Bistrița în Liga Campionilor! Eșec împotriva ultimei clasate din grupă
18:29
Adrian Mititelu, discurs manifest înainte de procesul în care se decide palmaresul “U” Craiova: “Abuzuri uriașe”
18:11
De ce Mirel Rădoi nu mai pleacă în Arabia Saudită. Anunţul făcut de arabi
1 Nicolae Stanciu, mesaj în miez de noapte după ce a ratat un penalty în minutul 90+9 în AC Milan – Genoa 2 Motivul pentru care Dinamo a renunţat la transferul atacantului român care marchează “la foc automat”! 3 Fost fotbalist de la FCSB, relaţie cu Elena Ionescu. E diferenţă de 13 ani între ei 4 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Man. City, mutare de 75 milioane de euro 5 Încă un transfer din România în Turcia. A fost prezentat oficial 6 După trei transferuri picate, Gigi Becali forţează aducerea unui român dorit şi de Galatasaray
Citește și