Închide meniul

Surpriză uriașă pe piața transferurilor! Jucătorul din Liga 1 care poate ajunge la Valencia. Anunțul făcut de spanioli

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 mai 2020, 11:26

Surpriză uriașă pe piața transferurilor! Jucătorul din Liga 1 care poate ajunge la Valencia. Anunțul făcut de spanioli

Andrei Chindriș a fost ofertat de Valencia

Jurnaliștii spanioli au anunțat că gruparea de pe Mestalla este în discuții avansate. Oficialii "liliecilor" au venit inițial cu varianta unui împrumut și să existe opțiunea transferui definitiv.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Chindriș, ofertat de Valencia

Conform publicației Superdeporte, Valeriu Iftime cere peste un milion de euro pentru internaționalul de tineret. Mutarea s-ar putea realiza totuși pentru aproximativ 600.000 de euro La această sumă se adaugă și un procent dintr-o posibilă vânzare ulterioară.

"Chindriș s-a născut în Cluj-Napoca, dar a crescut în Huesca. Știe bine țara și limba, ceea ce l-ar ajuta să se adapteze mai repede. Fundașul central își dorește să joace în Spania și acceptă ca în primul sezon să joace și pentru echipa secundă. Ideea este să facă presezonul cu Valencia și să evolueze apoi pentru Mestalla (Valencia B)", se anunță în articolul ibericilor.

Spaniolii amintesc de interesul lui FCSB pentru Chindriș, care a oferit cel mai mult 580.000 de euro. Pe lista echipelor interesate ar mai fi Leipzig și Salzburg. Fundașul central mai are contract cu FC Botoșani până în vara anului viitor. În mai puțin de un an, cota fundașului moldovenilor a crescut de la 350.000 de euro la 900.000 de euro.

Jucătorul de 21 de ani a fost titular în 25 de meciuri din această ediție de campionat. Chindriș și-a câștigat postul de titular și la naționala de tineret. A jucat în toate cele cinci meciuri din preliminariile pentru Euro 2021.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:24

România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria

0:22

Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta”

0:15

EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1!

0:07

Video“Parcă cineva ne-a turnat plumb în ghete” Horațiu Moldovan, mesaj despre golurile primite în Austria -România

0:05

Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză

23:52 7 iun.

Video“Trebuia să schimbe mai devreme Mircea Lucescu?” Răspunsul autorului golului cu Austria, Florin Tănase!

1 VIDEOAustria – România 2-1. “Tricolorii” lui Mircea Lucescu, al doilea eşec în preliminariile World Cup 2026 2 Neluţu Varga face o nouă mutare de titlu! Titularul din naţională, prioritatea lui Dan Petrescu 3 Cum arată clasamentul în grupa României, după înfrângerea din Austria, în preliminariile World Cup 2026 4 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu 5 Gigi Becali “le-a declarat război” celor de la CSA! Schimbă numele celor de la FCSB şi dă în judecată Steaua 6 Fanii Stelei l-au premiat pe Florin Talpan, dar au comis o gafă. Ce scrie pe trofeul primit de juristul “militarilor”
Citește și