Închide meniul

George Țucudean, dezvăluiri cutremurătoare: "Eram disperat, pentru că mă opream din tot ce făceam: ‘Gata, acum mor!’"

Antena Sport Publicat: 18 aprilie 2020, 5:36

Comentarii
George Țucudean, dezvăluiri cutremurătoare: "Eram disperat, pentru că mă opream din tot ce făceam: Gata, acum mor!"

George Țucudean are probleme cu inima

Problemele de sănătate au apărut în cel mai bun moment al carierei. Țucudean a povestit când a simțit pentru prima dată că are probleme.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Am avut meci cu Voluntari într-o iarnă, am câştigat cu 5-0 sau 5-1. Am dat trei goluri, asta ştiu sigur. Era un frig afară, erau vreo -12 grade şi chiar îi ziceam arbitrului înainte de meci, fă reprizele mai scurte, că îngheţăm aici. Era terenul îngheţat bocnă. După meci, fiind obosit nu prea pot să dorm după efort. Stăteam întins pe spate şi simţisem ca o pauză, ca şi cum rămâi fără aer o fracţiune de secundă. A fost una, după vreo cinci minute alta, după vreo 10 minute alta şi i-am dat mesaj doctorului. Am văzut că nu răspunde, probabil dormea, era vreo 2 noaptea. Apoi i-am dat mesaj kinetoterapeutului, după aceea l-am sunat pe doctor şi în momentul în care l-am sunat pe doctor începuse un atac de panică", a spus George Țucudean pentru Telekom Sport.

George Țucudean s-a operat la inimă

George Țucudean a fost nevoit să se opereze la inimă. Atacantul CFR-ului are aceleași probleme la inimă care l-a făcut pe tatăl său să se lase de fotbal la doar 27 de ani. Țucudean mai povestește că își lua singur pulsul.

M-am obişnuit cu această idee şi dacă mai păţesc vreodată sau dacă se va mai întâmpla, voi pune punct şi cu asta basta. Dacă un singur doctor îmi spunea ai putea să păţeşti ceva, atunci puneam punct şi la revedere, dar niciunul nu mi-a zis că aş putea să păţesc ceva. Eu nu am avut acele stări înainte şi au venit ca orice lucru nou. Eram foarte disperat, pentru că mă opream din tot ce făceam, gata acum mor", a mai spus Țucudean.

Cine este George Țucudean

Ţucudean a jucat în cariera sa la UTA Arad, Dinamo Bucurşreşti, Standard Liege, Charlton Athletic, FCSB, ASA Târgu Mureş, Pandurii Târgu Jiu, Viitorul Constanţa şi CFR Cluj. A fost selecționat la naționalele  U17, U19 şi U21, iar pentru echipa mare a marcat 3 goluri în 10 meciuri. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:03
Dinamo – U Cluj LIVE TEXT (20:30). “Câinii” lui Zeljko Kopic pot urca pe locul doi. Echipele de start
19:00
LIVE SCOREIanis Hagi, în afara lotului lui Alanyaspor pentru meciul cu Fenerbache. Ionuț Radu, titular în Celta – Rayo
18:58
Leo Grozavu a răbufnit după ce a jucat la -5 grade Celsius: “Dacă era altă echipă, poate se punea problema”
18:52
LIVE TEXTCFR Cluj – Oţelul 1-0. Gălățenii sunt în inferioritate numerică
18:36
Tampa Bay Lightning – Dallas Stars LIVE VIDEO (AntenaPLAY, 21:00). Se joacă reeditarea fineli din 2020
18:34
Vitoria Guimaraes – FC Porto LIVE VIDEO (22:30). Tony Strata dă piept cu liderul
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 3 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună” 4 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026 5 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări 6 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd”
Citește și