Problemele de sănătate au apărut în cel mai bun moment al carierei. Țucudean a povestit când a simțit pentru prima dată că are probleme.
"Am avut meci cu Voluntari într-o iarnă, am câştigat cu 5-0 sau 5-1. Am dat trei goluri, asta ştiu sigur. Era un frig afară, erau vreo -12 grade şi chiar îi ziceam arbitrului înainte de meci, fă reprizele mai scurte, că îngheţăm aici. Era terenul îngheţat bocnă. După meci, fiind obosit nu prea pot să dorm după efort. Stăteam întins pe spate şi simţisem ca o pauză, ca şi cum rămâi fără aer o fracţiune de secundă. A fost una, după vreo cinci minute alta, după vreo 10 minute alta şi i-am dat mesaj doctorului. Am văzut că nu răspunde, probabil dormea, era vreo 2 noaptea. Apoi i-am dat mesaj kinetoterapeutului, după aceea l-am sunat pe doctor şi în momentul în care l-am sunat pe doctor începuse un atac de panică", a spus George Țucudean pentru Telekom Sport.
George Țucudean s-a operat la inimă
George Țucudean a fost nevoit să se opereze la inimă. Atacantul CFR-ului are aceleași probleme la inimă care l-a făcut pe tatăl său să se lase de fotbal la doar 27 de ani. Țucudean mai povestește că își lua singur pulsul.
”M-am obişnuit cu această idee şi dacă mai păţesc vreodată sau dacă se va mai întâmpla, voi pune punct şi cu asta basta. Dacă un singur doctor îmi spunea ai putea să păţeşti ceva, atunci puneam punct şi la revedere, dar niciunul nu mi-a zis că aş putea să păţesc ceva. Eu nu am avut acele stări înainte şi au venit ca orice lucru nou. Eram foarte disperat, pentru că mă opream din tot ce făceam, gata acum mor", a mai spus Țucudean.
Cine este George Țucudean
Ţucudean a jucat în cariera sa la UTA Arad, Dinamo Bucurşreşti, Standard Liege, Charlton Athletic, FCSB, ASA Târgu Mureş, Pandurii Târgu Jiu, Viitorul Constanţa şi CFR Cluj. A fost selecționat la naționalele U17, U19 şi U21, iar pentru echipa mare a marcat 3 goluri în 10 meciuri.
- George Țucudean a jucat atât la Dinamo, cât și la FCSB
- Țucudean s-a operat la inimă
- 3 goluri a marcat atacantul CFR-ului pentru naționala României
- România - Austria e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, duminică, de la 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dorinel Munteanu, aproape de revenire. Antrenorul cu care se luptă pentru a prelua noua echipă
- Răzvan Burleanu, vizită la Senatul României! Se pregăteşte o decizie istorică pentru fotbalul românesc
- Cum controlează Adrian Mutu un teren al statului câștigat fără licitație. Programul, făcut în beneficiul propriu
- Ion Geolgău, ca și demis de la FRF. Decizia pregătită după scandalul de hărțuire sexuală în care a fost implicat
- Ion Geolgău a recunoscut că a trimis mesaje de hărțuire mamei unui junior: “Regret sincer acest lucru”