Irina Giurgiu e singura femeie din România care deţine licenţa UEFA. Ea a făcut cursurile împreună cu Mutu şi Rădoi. La început, Irinei îi era teamă că va fi trimisă la cratiţă de colegii bărbaţi.
Cum au ajutat-o Adrian Mutu şi Mirel Rădoi pe Irina Giurgiu
"-Mi-era frică să nu fiu catalogată că sunt femeie şi ce fotbal ştiu eu…
-Ce ţii în geantă?
-Un ruj, rimmel, probabil şerveţele demachiante. Nu ştiu dacă e ceva diferit faţă de o femeie normală care are altă meserie", spune Irina Giurgiu.
Premianţii clasei, Mutu şi Rădoi, au ajutat-o şi pe Irina când a avut nevoie: "Le-am trimis mailuri, mesaje i-am intrebat de anumite subiecte".
Mi-a plăcut la fiecare curs, pentru că răspundeau, erau activi, puneau întrebări foarte bune. Irina e fană FCSB, dar n-ar lucra cu Becali. Pe ea, Hagi a cucerit-o! Şi ar antrena la Viitorul. "De ce nu?! Aş vedea-o ca şi pe o provocare şi chiar mi-ar plăcea să văd o femeie în Liga I", a spus aceasta.
Secund la naţionala de fete, Irina se inspiră cel mai mult de la Guardiola. Dar şi din România are modele! "Îmi plac foarte mult Răzvan Lucescu, Olăroiu, Mircea Lucescu…", mai spune Irina Giurgiu.
- O femeie, colegă cu Mutu şi Rădoi
- Irina Giurgiu visează să lucreze cu Hagi
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Record absolut în UEFA Champions League! Nu s-a mai întâmplat niciodată în istorie așa ceva
- PSG – Bayern 5-4. Victorie fantastică pentru deținătoarea trofeului! Urmează un retur de foc la Munchen
- Jucătorii lui Bayern fac scandal! De ce a fost dat penalty, deși mingea nu l-a lovit direct în mână pe Davies
- Diego Maradona, selecționerul: costume stil „Goodfellas”, două ceasuri și o promisiune „nebună”
- Veste uriaşă dată de Radu Miruță pentru Steaua. Ce companii private se implică să ducă echipa în Liga 1































