Închide meniul

Vești proaste pentru Gigi Becali! Cine arbitrează Craiova – CFR Cluj și Sepsi – FCSB. Ambii centrali sunt pe “lista neagră” a patronului lui FCSB

Alexandru Ivan Publicat: 13 mai 2021, 14:18 / Actualizat: 21 aprilie 2023, 19:33

Comentarii
Vești proaste pentru Gigi Becali! Cine arbitrează Craiova – CFR Cluj și Sepsi – FCSB. Ambii centrali sunt pe lista neagră a patronului lui FCSB

Gigi Becali are o pasiune aparte pentru hainele de lux

Vești proaste pentru Gigi Becali. Doi arbitri trecuți “pe lista neagră” de patronul lui FCSB vor fi la centru în derby-urile de titlu. Este vorba despre Istvan Kovacs și Marcel Bîrsan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Istvan Kovacs va arbitra Universitatea Craiova – CFR Cluj, anunță GSP. Gigi Becali s-a plâns în multe rânduri că centralul originar din Carei o favorizează pe CFR. De altfel, patronul lui FCSB a făcut o cerere ca Istvan Kovacs să nu mai fie delegat la jocurile roș-albaștrilor.

Vești proaste pentru Gigi Becali! Istvan Kovacs la Craiova – CFR Cluj și Marcel Bîrsan la Sepsi – FCSB

Nici Marcel Bîrsan nu este în grațiile lui Gigi Becali. Acesta a mai condus un singur meci al FCSB-ului în acest sezon, primul din 2021 pentru roș-albaștri, victoria cu 3-0 împotriva Astrei. Dar Gigi Becali s-a supărat pe Bîrsan după un meci în care a arbitrat-o pe rivala CFR Cluj.

Este vorba despre duelul cu Dinamo din returul sezonului regulat, când clujenii s-au impus la limită, 1-0, după o partidă în care “câinii” au rezistat eroic. “Pe Craiova, pe FCSB nu poți să le furi așa, dar ați văzut ce le-a făcut celor de la Dinamo. Cu noi nu o să poată să facă așa”, s-a plâns atunci Becali.

Dacă Bîrsan a arbitrat-o o singură dată pe FCSB în actuala stagiune, Kovacs s-a aflat la centru la 3 meciuri al roș-albaștrilor. Echipa lui Gigi Becali n-a reușit să câștige niciodată. A fost un 0-2 cu CFR Cluj, un 2-2 cu Viitorul și un 0-2 cu Universitatea Craiova.

Reclamă
Reclamă

Lucrurile au stat altfel când Istvan Kovacs a arbitrat-o pe CFR Cluj. În trei meciuri cu Istvan Kovacs la centru, clujenii au câștigat de fiecare dată: 2-0 cu FCSB, 2-2 cu Viitorul și 1-0 cu Sepsi.

Cum arată clasamentul și programul din play-off

  • 1. CFR Cluj, 45 de puncte
  • 2. FCSB, 44 de puncte
  • 3. Universitatea Craiova, 37 de puncte
  • 4. Sepsi, 36 de puncte
  • 5. FC Botoșani, 31 de puncte
  • 6. Academica Clinceni, 26 de puncte

Etapa a 8-a
Universitatea Craiova – CFR Cluj
Sepsi – FCSB

Etapa a 9-a
FC Botoșani – CFR Cluj
FCSB – Universitatea Craiova

Reclamă

Etapa a 10-a
CFR Cluj – FCSB

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:38 27 iul.
Ianis Zicu, savuros după FCSB – Farul 1-2: “Ne uitam pe TikTok, cum nu e voie la ei”
0:28 27 iul.
“A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul
0:19 27 iul.
Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea”
0:09 27 iul.
Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingiile”
0:03 27 iul.
Surpriză uriaşă! Gigi Becali a anunţat transferul lui Marius Ştefănescu: “A semnat deja”
23:51
Gigi Becali l-a făcut praf pe Ştefan Târnovanu, după FCSB – Farul 1-2: “Aşa e când ajungi vedetă”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Lovitură pentru Dinamo. Echipa de play-off care a intrat în cursa pentru transferul lui Marius Ştefănescu 3 FCSB a primit o veste excelentă înaintea meciului decisiv cu Shkendija! 4 VIDEOLando Norris va pleca din pole-position în Marele Premiu al Belgiei (duminică, 15:45, Antena 1 şi AntenaPLAY) 5 “Cred că e o glumă”. Președintele lui Csikszereda, reacție virulentă în presa maghiară după meciul cu Rapid 6 FCSB – Farul 1-2. Meci nebun cu 2 goluri anulate, o eliminare şi un penalty. Campioana, învinsă în minutul 90+10
Citește și