Închide meniul

Dinamo nu scapă de Pablo Cortacero! Omul său de încredere este deja la Bucureşti. “Ne vom întoarce și vom face echipă bună”

Antena Sport Publicat: 13 mai 2021, 5:05 / Actualizat: 30 iunie 2023, 17:41

Comentarii
Dinamo nu scapă de Pablo Cortacero! Omul său de încredere este deja la Bucureşti. Ne vom întoarce și vom face echipă bună

Pablo Cortacero vrea să revină la Dinamo

Dinamo nu scapă de Pablo Cortacero! Fostul director sportiv al lui Dinamo, Rufo Collado, se află în România şi a anunţat că şi Pablo Cortacero va sosi în ţară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Da, sunt în București. Dar sunt de câteva zile bune, nu de azi. Se va întoarce și Pablo Cortacero. O să facă declarații zilele viitoare în care va explica toată situația. Ne vom întoarce la Dinamo și vom face echipă bună”, a declarat Rufo Collado, potrivit gsp.ro.

Dinamo nu scapă de Pablo Cortacero! Al doilea proces pierdut

Anunţul lui Collado a venit după ce Pablo Cortacero a pierdut un nou război cu Dinamo!

Fanii speră că este momentul în care ibericul va ceda pachetul majoritar de acţiuni ale clubului din “Ştefan cel Mare”. Cortacero a pierdut a doua acţiune deschisă în justiţie împotriva fanilor acţionari din DDB.

Spaniolul solicita să fie repus în fruntea Consiliului de Administraţie, dar nu a achitat nici măcar taxa de timbru. Instanţa i-a anulat cererea.

Reclamă
Reclamă

“Tip solutie: Anulează cererea. Solutia pe scurt: Admite excepţia netimbrării cererii de interventie, invocată de instanţă din oficiu. Anulează cererea de intervenţie formulată de intervenientul Cortacero Fernandez Pablo Manuel, ca netimbrată.

Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VI – Civilă. Pronunţată azi, 11.05.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Document: Încheiere finală (dezinvestire)”, se arată pe postal.just.ro.

Şefii lui Dinamo se tem pentru sezonul viitor

Dinamo este aproape să se salveze de la retrogradare, dar conducătorii anunţă clipe grele. Mario Nicolae, managerul general al “câinilor”, e de părere că Dinamo trebuie să treacă printr-o revoluție dacă vrea să supraviețuiască.

Reclamă

“Dacă vom continua la fel, nu știu cum am mai putea să ne salvăm. Jumătate din lot pleacă. Sau jumătate rămâne, dacă vreți pe modul optimist. Nu dăm noi afară, dar vorbim de salarii pe care Dinamo nu și le va mai putea permite, apoi dorința jucătorilor.

Dinamo nu trebuie să intre în al treilea an de suferință, fiindcă ar putea fi fatal. Dacă nu luăm măsuri, să construim sănătos pe un buget mic, dar corect, riscăm colapsul”, a tunat Mario Nicolae, pentru GSP.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:53
Vlad Chiricheș, OUT de pe listele pentru UEFA și Liga 1. Decizia radicală a lui Gigi Becali s-a adeverit
14:05
Un oficial de la Standard Liege n-are dubii privind demiterea lui Rednic: “Fie mă încăpățânam, fie recunoșteam”
13:57
Gigi Becali vrea un jucător de la CFR Cluj: “Îl vreau pentru cupele europene. Măcar atât”
13:48
Noutăţile din sport ale lunii septembrie, în AntenaPLAY
13:20
Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi”
13:13
Ștefan Baiaram, interviu după prima convocare la națională. Ce a spus despre șansele la World Cup 2026
1 Gigi Becali a găsit fundaș central pentru FCSB. Transfer de ultim moment anunțat: „Îi dau bani să vină gratis” 2 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 3 Singura condiţie pe care o pune Dorinel Munteanu pentru o revenire spectaculoasă 4 Ianis Hagi şi-a decis viitorul! Echipa cu care va semna dacă nu apare o ofertă dintr-un campionat de top 5 Harry Kane a anunţat conducerea lui Bayern Munchen că vrea să plece! Echipa de top cu care poate semna 6 Dinamo vrea să transfere un fost jucător al FCSB-ului. Reacția lui Andrei Nicolescu: „Am discutat cu tatăl ui”
Citește și