Închide meniul

Rapidiştii au venit să-i aducă un ultim omagiu lui Ion Dichiseanu! Actorul era fan înfocat al echipei din Giuleşti

Publicat: 21 mai 2021, 20:55

Comentarii
Rapidiştii au venit să-i aducă un ultim omagiu lui Ion Dichiseanu! Actorul era fan înfocat al echipei din Giuleşti

Rapidiştii au venit să-i aducă un ultim omagiu lui Ion Dichiseanu

Maestrul era fan înfocat al Rapidului, iar ultraşii au venit cu o coroană de flori la Teatrul Nottara, acolo unde este depus trupul neînsufleţit al marelui actor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapidiştii au venit să-i aducă un ultim omagiu lui Ion Dichiseanu

Au fost momente emoţionante în momentul în care suporterii au venit la căpătâiul lui Ion Dichiseanu. “Fiecare suporter a trecut pe lângă sicriu și și-a luat rămas bun de la Ion Dichiseanu“, anunţă spynews.ro.

Sâmbătă, 22 mai, la ora 10.00, cortegiul va pleca spre Cimitirul Bellu, unde va fi depus în capelă, iar slujba de înmormântare va avea loc ora 12.00. Ion Dichiseanu va fi înmormântat cu onoruri militare.

Rapidiştii au venit să-i aducă un ultim omagiu lui Ion Dichiseanu
Spy News

Ion Dichiseanu a murit la 87 de ani. „Genetic, sunt rapidist!”

Genetic, sunt rapidist! Nici nu se putea altfel, pentru că eu m-am născut într-o familie de ceferiști. Străbunicul a fost ceferist, bunicul și, mai apoi, tatăl meu, la fel! M-am născut cu microbul în sânge. Sunt născut practic lângă linile de cale ferată, nu aveam cum să nu țin cu Rapid!”, a declarat Ion Dichiseanu la Digi Sport, în 2017.

Fostul mare actor a avut un moment de cumpănă în momentul în care Rapid a intrat în faliment.

Reclamă
Reclamă

Când am aflat de ce s-a întâmplat la Rapid, n-am mai dormit nu știu câte nopți! Am luat nu știu câte ‘pastile’ cu whisky! Sunt mâhnit. Sunt precum un pacient cărui i s-a tăiat ceva și îi curge sângele, iar doctorul nu mai vine!„, a precizat atunci Dichiseanu.

Ion Dichiseanu a murit la 87 de ani. Vestea tragică a venit la numai trei zile după ce Rapid a reuşit să revină în Liga 1. Giuleştenii au obţinut promovarea pe prima scenă după şase ani de aşteptare. Rapidiştii au venit să-i aducă un ultim omagiu lui Ion Dichiseanu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
Bernadette Szocs – Sabine Winter LIVE VIDEO (20:05), în optimi la WTT Champions Montpellier. Şi Samara joacă joi
0:09
Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială”
23:50 29 oct.
Nicolae Grigore, supărat pe arbitraj: “Cred că FCSB nu avea nevoie de ajutor”
23:44 29 oct.
Adrian Şut, despre perioada complicată care o aşteaptă pe FCSB: “Ne-am asumat”
23:41 29 oct.
Remarcatul lui Elias Charalambous, după Bistrița – FCSB 1-3: “Mă bucur că am câștigat un jucător”
23:40 29 oct.
Inter – Fiorentina 3-0. Echipa lui Cristi Chivu a obținut o victorie clară și a urcat pe podium
1 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 2 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 3 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 4 Gigi Becali, anunţ categoric după ce a aflat de oferta de 5 milioane de euro pentru Louis Munteanu 5 Revenire importantă la Rapid pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Titularul lui Costel Gâlcă s-a refăcut 6 Mihai Stoica a ieşit la atac şi l-a distrus pe patronul rival din Liga 1: “Cum îşi permite să vorbească?”
Citește și