Fotbalistul propus la FCSB imediat după finala Cupei: “Poate să joace acolo foarte bine!” Sfat prețios pentru Gigi Becali: “Echipa are nevoie de asta”

Alexandru Ivan Publicat: 23 mai 2021, 12:44

Comentarii
Fotbalistul propus la FCSB imediat după finala Cupei: Poate să joace acolo foarte bine! Sfat prețios pentru Gigi Becali: Echipa are nevoie de asta

Fotbalistul propus la FCSB

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fotbalistul propus la FCSB este Valerică Găman, cel mai mai valoros apărător din lotul giurgiuvenilor. Gabi Balint crede că Găman s-ar acomoda excelent la echipa lui Gigi Becali. Mai mult, chiar i-a sugerat milionarului din Pipera să se uite mai des după fundași.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fotbalistul propus la FCSB după finala Cupei României

„Eu zic că poate să joace la FCSB foarte bine. FCSB are nevoie de fundași centrali, e liber de contract”, a declarat Gabi Balint, la Digi Sport.

De altfel, Valerică Găman a jucat și în trecut pentru FCSB. Acesta a îmbrăcat tricoul roș-albaștrilor timp de 6 luni, în perioada ianuarie – iulie 2018.

Valerică Găman a revenit la Astra la începutul acestei stagiuni, liber de contract. Ultima dată a jucat pentru arabii de la Al Shabab, de care s-a despărțit în fabruarie 2020.

Valerica Găman: “Nu joc în Liga 2”

Astra a retrogradat dramatic în acest sezon, iar Găman nu are de gând să joace în Liga 2.

Reclamă
Reclamă

În finala Cupei, Găman a egalat pentru giurgiuveni în prima repriză, însă echipa sa a pierdut trofeul. Dezamăgit, fundaşul şi-a anunţat plecarea de la Astra şi i-a „înţepat” pe rivalii din finală.

“E mare dezamăgirea. Ne gândeam că o să ajungem la penalty-uri. Am lăsat o imagine bună pe final de sezon. Dacă arătam la fel în ultimeel 7-8 meciuri, cu siguranţă nu ne aflam în Liga 1. Nu ştiu ce se va întâmpla. Unii jucători vor fi valorificaţi, dar eu nu siguranţă o să plec, nu o să joc în Liga 2.

O să analizez şi o să aleg ce e mai bine. Dacă e să fie ceva bun, o să merg afară. Dacă nu, rămân aici. Cred că Astra va face faţă cu brio în Liga 1. E doar o consolare pentru olteni. Până nu câştigă un titlu, rămân la un anumit nivel”, a anunţat Găman, după Astra – Craiova 2-3.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost avantajată Argentina de arbitraj în meciul cu Egipt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:39

Horațiu Moldovan se transferă în Turcia. Cu ce echipă semnează

9:37

FCSB vrea să fie ca Franţa! Marius Baciu: “Se apropie de ceea ce încercăm şi noi să jucăm”

9:35

Franţa – Maroc LIVE VIDEO (joi, 23:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Mbaappe vs Hakimi, pentru semifinalele Campionatului Mondial

9:18

Ștefan Târnovanu nu spune “nu” unui transfer la Dinamo!

9:08

Max spre McLaren? Analiza lui Adrian Georgescu

8:58

Egiptenii nu se lasă! Au făcut plângere la FIFA împotriva arbitrului care “a vrut ca Messi să rămână în cursă”

1 Lovitura verii în Liga 1: Benfica a pus banii pe masă și e aproape de transfer! 2 “Ronaldo, nu vrem să te «omorâm», dar…”. Presa din Portugalia, reacție virulentă după eliminarea de la World Cup 3 Cutremur în Liga 1! Damjan Djokovic, anchetat pentru blaturi la pariuri. Alte două nume mari sunt pe listă 4 Fotbalistul transferat recent de Dinamo, gata de plecare la o mare rivală 5 Mirel Rădoi îl transferă la Gaziantep pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB 6 Yamal și Ronaldo, față în față după fluierul final din Portugalia – Spania. Ce a făcut jucătorul Barcelonei
Citește și