Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova. “E loc pentru toată lumea. Tu nu mă deranjezi, eu nu te deranjez!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 25 mai 2021, 14:08

Comentarii
Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova. E loc pentru toată lumea. Tu nu mă deranjezi, eu nu te deranjez!

Ferrari Press Agency / Ferrari Press Agency via Hepta

Cârţu anunţă că ambele grupări pot evolua, fără probleme, pe stadionul Ion Oblemenco. Le-a transmis însă un mesaj conducătorilor echipei lui Adrian Mititelu, pe care îi îndeamnă la calm înaintea noului sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova

În Craiova e loc pentru toată lumea. Ei cu suporterii lor, cu cei care-i plătesc, noi cu ai noştri. Pentru consumatorul de fotbal din Craiova mi se pare un avantaj, un privilegiu, pentru că în fiecare weekend poate vedea un meci de Divizia A pe viu, se poate duce şi într-o parte, şi în alta.

Să facă ce le dictează inima, pentru că e loc pentru toată lumea. Ce e foarte important e ca unul dintr-o parte sau în alta să nu încerce să-i perturbeze starea de confort a celuilalt. Aici e problema. Frate, tu nu mă deranjezi, eu nu te deranjez!

E un stadion pus la dispoziţie de Munincipalitate şi pentru unii, şi pentru ceilalţi. Aici e vorba despre nivelul de educaţie, de limitele în care te încadrezi”, a spus Sorin Cârţu pentru looksport.ro.

Au fost incidente la sărbătoarea de la Craiova! Un fan a fost reţinut

În weekend, cele două galerii au avut motive diferite de sărbătoare şi doar apariţia celor 1.000 de jandarmi a făcut ca centrul Băniei să nu fie transformat într-un câmp de luptă.

Reclamă
Reclamă

Peste 3.000 de fani ai Universităţii Craiova au sărbătorit câştigarea Cupei României, la Universitate, alături de jucători. Atmosfera a fost, ca pe vremuri, una de vis.

La 200 de metri distanţă, câteva sute de ultraşi ai lui FC U Craiova 1948 s-au strâns pentru a celebra promovarea în Liga 1. Jandarmii i-au înconjurat şi un singur bărbat a fost reţinut pentru că a încercat să strice buna desfăşurare a evenimentelor. Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:37

Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului

23:46 26 mart.

Slovacia – România e live în Universul Antena (marţi, 21:45), după ratarea calificării la World Cup 2026

23:45 26 mart.

Vincenzo Montella, iritat de întrebarea unui român după victoria Turciei: “Sunteți provocator”. Ce replică a dat

23:30 26 mart.

Răzvan Marin a spus ce s-a întâmplat în vestiarul României, după eşecul cu Turcia: “Asta cred că va face domnul Lucescu”

23:23 26 mart.

“Următorii la rând!”. Presa din Turcia, reacție arogantă după victoria contra României în barajul de Mondial

23:10 26 mart.

Marius Șumudică a desființat naționala României, după 0-1 cu Turcia. Atac la adresa lui Mircea Lucescu

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Răzvan Burleanu a făcut anunțul. Ce se întâmplă cu Mircea Lucescu după ce România a ratat calificarea la Mondial
Citește și