Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova. „E loc pentru toată lumea. Tu nu mă deranjezi, eu nu te deranjez!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 25 mai 2021, 14:08

Comentarii
Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova. „E loc pentru toată lumea. Tu nu mă deranjezi, eu nu te deranjez!

Ferrari Press Agency / Ferrari Press Agency via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cârţu anunţă că ambele grupări pot evolua, fără probleme, pe stadionul Ion Oblemenco. Le-a transmis însă un mesaj conducătorilor echipei lui Adrian Mititelu, pe care îi îndeamnă la calm înaintea noului sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova

În Craiova e loc pentru toată lumea. Ei cu suporterii lor, cu cei care-i plătesc, noi cu ai noştri. Pentru consumatorul de fotbal din Craiova mi se pare un avantaj, un privilegiu, pentru că în fiecare weekend poate vedea un meci de Divizia A pe viu, se poate duce şi într-o parte, şi în alta.

Să facă ce le dictează inima, pentru că e loc pentru toată lumea. Ce e foarte important e ca unul dintr-o parte sau în alta să nu încerce să-i perturbeze starea de confort a celuilalt. Aici e problema. Frate, tu nu mă deranjezi, eu nu te deranjez!

E un stadion pus la dispoziţie de Munincipalitate şi pentru unii, şi pentru ceilalţi. Aici e vorba despre nivelul de educaţie, de limitele în care te încadrezi”, a spus Sorin Cârţu pentru looksport.ro.

Au fost incidente la sărbătoarea de la Craiova! Un fan a fost reţinut

În weekend, cele două galerii au avut motive diferite de sărbătoare şi doar apariţia celor 1.000 de jandarmi a făcut ca centrul Băniei să nu fie transformat într-un câmp de luptă.

Reclamă
Reclamă

Peste 3.000 de fani ai Universităţii Craiova au sărbătorit câştigarea Cupei României, la Universitate, alături de jucători. Atmosfera a fost, ca pe vremuri, una de vis.

La 200 de metri distanţă, câteva sute de ultraşi ai lui FC U Craiova 1948 s-au strâns pentru a celebra promovarea în Liga 1. Jandarmii i-au înconjurat şi un singur bărbat a fost reţinut pentru că a încercat să strice buna desfăşurare a evenimentelor. Sorin Cârţu îşi doreşte pace între Universitatea Craiova şi FC U Craiova.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54

David Popovici a dezvăluit o schimbare majoră în 2026: „Asta mi-a plăcut mai mult sezonul ăsta”

23:51

E gata! Trabzonspor a anunţat ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguş în următorul sezon

23:23

„Nepotrivit”. Conducerea Universităţii Craiova, reacţie fermă după ce Ştefan Baiaram şi-a ieşit din minţi

23:00

EXCLUSIVAnderson Ceara a semnat! Jucătorul dorit de FCSB a dat lovitura şi va avea un salariu uriaş

22:42

Filipe Coelho, prima reacţie după scandalul uriaş făcut de Ştefan Baiaram: „Cu mine nu are nimic”

22:40

„Nu ni s-a întâmplat asta niciodată”. Vladimir Screciu, şocat de ce s-a întâmplat în Universitatea Craiova – KuPS 2-1

1 Reacţia presei din Rusia după ce David Popovici l-a bătut pe Egor Kornev 2 NEWS ALERTAvem partidele din play-off-ul Cupei României! Misiune grea pentru Steaua. Cu cine au picat celelalte echipe din Liga 1 3 NEWS ALERTDavid Popovici, în finala probei de 200 m liber cu cel mai bun timp! O nouă demonstraţie de forţă la Europenele de la Paris 4 Adrian Mutu, acord total cu CFR Cluj. Neluţu Varga a găsit antrenor, după refuzul lui Marius Şumudică 5 „Tun” financiar dat de Universitatea Craiova, după calificarea în play-off-ul Europa League. Câţi bani a încasat 6 Încă două transferuri la Dinamo. Andrei Nicolescu a făcut anunţul: „Trebuie să fim pregătiţi”
Citește și