AS.ro LIVE | Invitatul lui Cătălin Oprişan a fost Valeriu Răchită, fostul mare fotbalist al Stelei.
AS.ro LIVE | Valeriu Răchită
În vârstă de 50 de ani, Răchită a câştigat de două ori campionatul României cu Steaua: 1997 şi 1998. În tricoul roş-albaştrilor a mai ridicat Cupa României, în 1997, şi Supercupa României, în 1998.
Răchită şi-a mai trecut în cv o Cupă a României, cu Petrolul, în 1995, înainte să joace la Steaua, dar şi o Cupă a Bulgariei, după ce a plecat din Ghencea, cu Litex Loveci, în 2001.
Valeriu Răchită, secundul lui Victor Piţurcă la naţionala României
După retragere, Valeriu Răchită a devenit antrenor. El a pregătit echipe precum Petrolul, Astra şi Poli Timişoara, dar a fost şi secundul lui Victor Piţurcă la echipa naţională a României şi la Al Ittihad.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Valeriu Răchită, invitatul lui Cătălin Oprişan
- AS.ro LIVE este de luni până vineri de la 10.30, pe www.as.ro/live
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Newcastle – Barcelona 1-2 și Manchester City – Napoli 2-0! Toate rezultatele serii din Champions League
- Sporting, demonstrație de forță în Champions League! Campioana din Liga Portugal, 3 goluri în 3 minute
- Mesajul transmis de FRF, după moartea lui Florin Marin
- Gigi Nețoiu, devastat de moartea lui Florin Marin: „Plâng de când am auzit”
- Anghel Iordănescu a reacționat după moartea lui Florin Marin: “O mare pierdere!”