AS.ro LIVE | Invitatul lui Cătălin Oprişan a fost Valeriu Răchită, fostul mare fotbalist al Stelei.
AS.ro LIVE | Valeriu Răchită
În vârstă de 50 de ani, Răchită a câştigat de două ori campionatul României cu Steaua: 1997 şi 1998. În tricoul roş-albaştrilor a mai ridicat Cupa României, în 1997, şi Supercupa României, în 1998.
Răchită şi-a mai trecut în cv o Cupă a României, cu Petrolul, în 1995, înainte să joace la Steaua, dar şi o Cupă a Bulgariei, după ce a plecat din Ghencea, cu Litex Loveci, în 2001.
Valeriu Răchită, secundul lui Victor Piţurcă la naţionala României
După retragere, Valeriu Răchită a devenit antrenor. El a pregătit echipe precum Petrolul, Astra şi Poli Timişoara, dar a fost şi secundul lui Victor Piţurcă la echipa naţională a României şi la Al Ittihad.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Valeriu Răchită, invitatul lui Cătălin Oprişan
- AS.ro LIVE este de luni până vineri de la 10.30, pe www.as.ro/live
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Anunţ şoc în Germania! Fostul câştigător de Champions League se retrage la 30 de ani
- Luptă pe muchie de cuțit pentru locul suplimentar de UCL. Două meciuri, decisive după Bayern – PSG
- Mihai Stoica i-a făcut praf pe cei de la Bayern Munchen, după eliminarea din UCL! L-a ironizat şi pe Kompany: “L-a cam dereglat”
- Toată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Franța, sinonimă cu performanța la Cupa Mondială
- Cristi Chivu şi jucătorii lui Inter se vor întâlni cu Papa Leon al XIV-lea după titlul cucerit în Serie A


































