AS.ro LIVE | Marin Dună a fost invitatul lui Cătălin Oprișan! Poveşti de senzaţie ale fostului atacant

Publicat: 27 mai 2021, 1:09 / Actualizat: 27 mai 2021, 11:19

Comentarii

AS.ro LIVE | Marin Dună (53 ani), fost atacant, este invitatul lui Cătălin Oprişan, de la 10:30. În prezent, acesta este antrenorul cu licenţa PRO de la Academica Clinceni, revelaţia din play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Național București, CD Logrones, Astra Ploieşti, Metalul Plopeni şi Internaţional Piteşti sunt echipele pentru care a evoluat atacantul de-a lungul carierei.

EMISIUNEA POATE FI URMĂRITĂ AICI

În carieră, Marin Dună a jucat 227 de meciuri în Divizia A, unde a înscris 82 de goluri, şi 16 în Divizia B, unde a marcat de 10 ori. Acesta a debutat pe prima scenă a fotbalului românesc în 1992.

Fostul atacant a evoluat şi în cupele europene. În Cupa UEFA, acesta a evoluat în 6 meciuri, iar în Cupa Cupelor a jucat un singur meci.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:14

UPDATEMihaela Cambei, performanță fabuloasă la Campionatul European de haltere! Trei medalii și record european

21:01

„Nu am existat pe teren”. Dorinel Munteanu a răbufnit, după Petrolul – Hermannstadt 1-1: „Nu știu dacă să mă bucur”

21:00

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Rapid 0-0. Alex Dobre este pe bancă în derby-ul din Bănie

21:00

LIVE VIDEOSporting – Benfica se joacă ACUM. Echipa lui Jose Mourinho a deschis scorul, după ce gazdele au ratat un penalty

20:57

Transfer de urgenţă la Universitatea Craiova. Actele au fost semnate

20:28

VideoBoston: World Cup 2026, într-unul dintre cele mai vechi și importante orașe din SUA

1 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 2 Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 “Aş fi ipocrit” Reacţia lui Cristiano Bergodi după ce Dinamo a încurcat-o serios pe U Cluj în lupta pentru titlu 5 A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…” 6 Când poate deveni Cristi Chivu campion cu Inter în Serie A, după ce Napoli a pierdut cu Lazio
Citește și