AS.ro LIVE | Marin Dună (53 ani), fost atacant, este invitatul lui Cătălin Oprişan, de la 10:30. În prezent, acesta este antrenorul cu licenţa PRO de la Academica Clinceni, revelaţia din play-off.
FC Național București, CD Logrones, Astra Ploieşti, Metalul Plopeni şi Internaţional Piteşti sunt echipele pentru care a evoluat atacantul de-a lungul carierei.
EMISIUNEA POATE FI URMĂRITĂ AICI
În carieră, Marin Dună a jucat 227 de meciuri în Divizia A, unde a înscris 82 de goluri, şi 16 în Divizia B, unde a marcat de 10 ori. Acesta a debutat pe prima scenă a fotbalului românesc în 1992.
Fostul atacant a evoluat şi în cupele europene. În Cupa UEFA, acesta a evoluat în 6 meciuri, iar în Cupa Cupelor a jucat un singur meci.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Marin Dună, invitatul lui Cătălin Oprişan
- AS.ro LIVE este de luni până vineri de la 10.30, pe www.as.ro/live
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Transfer de top pentru Cristi Chivu la Inter. Starul din Bundesliga e dorit de italieni
- “Care e situaţia lui Louis Munteanu?” Răspunsul tranşant dat de Dan Petrescu despre viitorul atacantului de la CFR Cluj
- Angel Di Maria, revenire emoționantă la Rosario! A marcat și a părăsit terenul în lacrimi, accidentat
- Gigi Becali, avertisment pentru Darius Olaru după debutul FCSB-ului în noul sezon de Liga 1: “Trebuie să demonstrezi”
- Alexandru Stoian, după ce a fost eroul FCSB-ului în meciul cu Hermannstadt: “Omul potrivit la momentul potrivit”