Închide meniul

A avut nevoie de 130 de puncte de sutură şi mai are un singur dinte în gură! Ultimele veşti despre ciclistul Fabio Jakobsen

Iulian Focșăneanu Publicat: 31 august 2020, 19:55 / Actualizat: 11 mai 2021, 20:31

Comentarii
A avut nevoie de 130 de puncte de sutură şi mai are un singur dinte în gură! Ultimele veşti despre ciclistul Fabio Jakobsen

Jakobsen a fost în comă indusă

Olandezul se recuperează acasă, dar rănile sunt în continuare foarte grave. Acesta nu poate vorbi şi mai are un singur dinte în gură. Conform jurnaliştilor de la AS, maxilarul i-a fost rupt şi a avut nevoie de 130 de puncte de sutură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fabio Jakobsen trece prin momente extrem de dificile

Patrick Lefevere, directorul echipei Quick-Step, a dezvăluit că Jakobsen are corzile vocale grav afectate. Are nevoie de o recuperare de lungă durată, iar medicii sunt rezervaţi.

Accidentul a avut loc pe 5 august. Cu câţiva metri înaintea liniei de sosire în cadrul Turului Poloniei, Jakobsen a încercat să îl depăşească pe Dylan Groenewegen pentru a câştiga cursa.

Groenewegen, membru al echipei Jumbo-Visma, i-a blocat însă trecerea acestuia şi l-a împins cu cotul în exterior într-un moment în care ambii rulau cu o viteză de aproape 80 de kilometri pe oră. Jakobsen a fost proiectat peste barele de protecţie şi s-a prăbuşit pe asfalt, fiind transportat la spital în stare critică şi introdus imediat în comă.

Două zile mai târziu a fost scos din coma indusă, dar continuă să treacă prin momente extrem de dificile.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:12
Cristi Săpunaru a răbufnit, după Bosnia – România 3-1: „Execrabil”
21:05
Denis Drăguş s-a prăbuşit emoţional după roşul din meciul cu Bosnia! Marius Şumudică: “Nu a vorbit nici măcar cu familia”
20:53
Ucraina – Islanda 2-0! Calificare la baraj pentru selecționata lui Serhiy Rebrov. Victorii pentru Anglia și Franța
20:35
VideoJurnal Antena Sport | Un român colindă toată lumea cu golful
20:13
UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj
19:59
Mihai Stoica, un nou avertisment pentru Daniel Bîrligea: „Am ajuns bătaia de joc a unui jucător!?”
1 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 2 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 3 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 4 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 5 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici 6 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă
Citește și