AS.ro LIVE | Mădălina Florea a fost invitata lui Dan Pavel! Alergătoarea a venit cu poveşti de senzaţie

Viviana Moraru Publicat: 15 noiembrie 2023, 8:00 / Actualizat: 15 noiembrie 2023, 11:23

AS.ro LIVE | Mădălina Florea va fi invitata lui Dan Pavel (10:30)

Mădălina Florea, în timpul unei competiţii/ Facebook Mădălina Florea

• Mădălina Florea a fost invitata lui Dan Pavel, la AS.ro LIVE
  • Cea mai bună alergătoare din România, dezvăluiri de senzaţie

Mădălina Florea a fost invitata lui Dan Pavel, la emisiunea AS.ro LIVE. Una dintre cele mai bune alergătoare din lume a venit cu poveşti de senzaţie.

Mădălina Florea a reuşit o performanţă incredibilă luna trecută, atunci când a câştigat finala Golden Trail Series.

AS.ro LIVE | Mădălina Florea este invitata lui Dan Pavel

Mădălina Florea este singura românca ce a câştigat Golden Trail Series, reuşind să se impună atât în marea finală, cât şi în prolog. Românca a bifat astfel un rezultat excelent.

Mădălina Florea este singura sportivă din România care deţine o medalie la Campionatul European de alergare montană, clasându-se pe locul secund la El Paso, anul trecut.

Mădălina Florea a câştigat Golde Trail Series după o cursă spectaculoasă. Aceasta a avut un avans de 38 de secunde față de poziția a 2-a, care a fost ocupată de Sophia Laukli.

Favoritele la câștigarea Golden Trail Series erau Sophia Laukli, din Statele Unite ale Americii și Judith Wyder, din Elveția. Totuși, Mădălina Florea a produs marea surpriză și a câștigat prologul feminin.

După cursă, sportiva din România a oferit o reacție senzațională și a dezvăluit faptul că nu s-a simțit obosită în momentul în care a trecut linia de sosire.

M-am distrat atât de mult astăzi! M-am concentrat doar pe ritmul meu și nimic altceva. Nu am observat cât a trecut timpul sau dacă traseul era tehnic sau nu, abia începuse când mă întorceam! Călătoria în Statele Unite pentru ultimele două curse mi-a permis să mă antrenez la mare altitudine și cred că a meritat! Nici măcar nu m-am simțit obosită la linia de sosire”, a spus Mădălina, citată de eurosport.ro.

Mădălina Florea: „Cred că am înconjurat o dată Pământul”

„N-am stat niciodată să adun câți kilometri am alergat, dar cu singuranță am înconjurat o dată Pământul. Dacă alerg pe lună undeva între 400 și 700 km, ținând cont că practic atletismul de 17 ani.. Se strâng mulți kilometri.
Copiii sunt smart în ziua de azi, au de multe ori întrebări și nu știu să le răspund.

‘Doamnă, dar dumneavoastră alergând de dimineață până seara, vă distrați și dumneavostră?’, mă întreabă. „Mergeți la petreceri?’, mă mai chestionează. vor să le facă extra – activităților de zi”, a spus sportiva, potrivit sport.ro.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

AS.ro LIVE | Gabi Balint a fost invitatul lui Dan Pavel
Alin Badea va fi invitatul lui Dan Pavel de la ora 10:30, la AS.ro LIVE
Alte sporturi • 21 feb., 10:20
Alin Badea a fost invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE. Povești de senzație din lumea scrimei
AS.ro LIVE | Alin Petrache este invitatul lui Dan Pavel (10:30)
Alte sporturi • 7 feb., 10:20
AS.ro LIVE | Alin Petrache a fost invitatul lui Dan Pavel. Rugby-ul românesc, sub lupa preşedintelui federaţiei
Surpriza uriaşă de care a avut parte Mihaela Anton la întoarcerea în România
Alte sporturi • 1 feb., 11:43
Surpriza uriaşă de care a avut parte Mihaela Anton la întoarcerea în România, după ce a cucerit o medalie în Coreea de Sud!