EXCLUSIV AS.ro LIVE

Campioană națională la maraton, pregătește viitorii agenți! ”S-au îngreunat probele!” Denisa Știrbulescu va reprezenta România la jocurile mondiale ale polițiștilor

Silviu Corneanu Publicat: 15 aprilie 2022, 14:21 / Actualizat: 15 aprilie 2022, 15:25

Comentarii
Campioană națională la maraton, pregătește viitorii agenți! ”S-au îngreunat probele!” Denisa Știrbulescu va reprezenta România la jocurile mondiale ale polițiștilor

Personaltrainerstudio

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Campioană națională la maraton, Denisa Știrbulescu a fost invitată la AS.ro LIVE.  Denisa a lăsat sportul de performanță pentru a deveni polițistă. ”Am făcut 42 de kilometri, sub patru ore!”, a spus Știrbulescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denisa Știrbulescu, împreună cu partenerul său, Iulian Dinu, și cu alți câțiva colegi, pregătesc tinerii care vor să intre la Academia de Poliție.

Pregătim viitorii polițiști. Facem pregătire specifică, pe partea sportivă. Le dau sfaturi și în ceea ce privește partea teoretică. Eu, împreună cu Iulian Dinu, îi pregătim pentru proba sportivă. Avem la sală toate elementele necesare.

Acum, s-a schimbat traseul, sunt mai multe elemente. S-au îngreunat probele. Repetăm pe elementele respective și îi ajutăm să intre unde își doresc”, a declarat Denisa Știrbulescu la AS.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă

Denisa Știrbulescu, campioană națională la maraton

Denisa Știrbulescu a povestit la AS.ro LIVE cum a început să practice atletismul. Actuală antrenoare de fitness, acesata lucrează în Poliție, deși visul său era să intre în Armată. Denisa Va reprezenta România la jocurile mondiale ale polițiștilor.

De când am vrut să dau la liceul militar m-am apucat serios de atletism. Am făcut lupte libere, cu asta am început sportul. Am început să alerg la cursele pentru amatori. Sunt campioană națională, cu echipa, la 42 de kilometri, maraton. Am făcut sub patru ore.

Acum lucrez în poliție, fac antrenamente și acum. În parc, pe stadion. Mă pregătesc pentru jocurile internaționale IPA, care se țin în Muntenegru, iar apoi avem jocurile mondile ale polițiștilor, organizate tot de IPA”, a mai povestit Denisa Știrbulescu la AS.ro LIVE.

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:26

Ziua “Z” pentru Daniel Pancu. Când își anunță antrenorul lui CFR Cluj viitorul: “Ne-a promis asta”

9:24

Prima plecare de la Universitatea Craiova, e oficial!

9:06

“Steaua trebuie judecată pe teren, nu în jocuri de culise”. Radu Miruță, întâlnire cu suporterii roș-albaștrilor

8:59

În Canada va fi o cursă la puls 200

8:47

Borna uluitoare atinsă de Arsenal după ce a câștigat titlul. O singură echipă din Anglia a mai reușit așa ceva

8:40

Laurențiu Reghecampf consideră perioada petrecută la Craiova “o greșeală” și vrea la FCSB

1 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 2 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 3 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 4 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an” 5 Gigi Becali transferă un atacant din Liga 1. Au început negocierile: “Sunt discuții” 6 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și