EXCLUSIV AS.ro LIVE

De necrezut! Cătălin Moroșanu a fost victima bullying-ului: ”Du-te, bă, țăranule!” Cum a reușit să scape și ce campanie a lansat! Luptătorul a crescut într-un canton silvic

Silviu Corneanu Publicat: 4 octombrie 2021, 11:01

Comentarii
De necrezut! Cătălin Moroșanu a fost victima bullying-ului: ”Du-te, bă, țăranule!” Cum a reușit să scape și ce campanie a lansat! Luptătorul a crescut într-un canton silvic

AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Moroșanu a dezvăluit faptul că a urmat cel mai bun liceu din Iași, acolo unde a fost și victima bullying-ului. Primul sport pe care l-a făcut Cătălin a fost rugby. Luptătorul s-a apucat de rugby pentru a câștiga respectul colegilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Am avut o copilărie frumoasă. Am crescut într-un canton silvic. Am crescut în pădure. Părinții m-au susținut. Tata m-a susținut când i-am zis că m-am apucat de rugby. Vreau să le mulțumesc părinților care m-au susținut mereu. M-au lăsat să mă dezvolt pe latura asta.

Eu am terminat cele mai bune licee din Iași. Asta nu m-a oprit să fac sport. Am putut să le duc pe amândouă. M-a dezvoltat pe mine, ca și individ, e important să ai o dezvoltare multilaterală. Eu fac o campanie anti-bullying. Vreau să le spun copiilor că eu am fost o victimă a bullying-ului. Știu că pare greu de crezut”, a povestit Cătălin Moroșanu la AS.ro LIVE.

Cătălin Moroșanu a fost o victimă a bullying-ului

Cătălin Moroșanu a reușit să scape de gura colegilor, după doar un an de făcut rugby. Luptătorul susține că acest lucru l-a ajutat să se exprime mai bine în relațiile inter-umane

La vârsta de 14 ani, toți făceau mișto de mine. Eram și grăsuț așa, puțin, roșcovan, venit de la țară. Nu glumesc, sunt foarte serios. Toți îmi ziceau: du-te, bă, țăranule! Am văzut un coleg care făcea rugby și era foarte respectat de lume. Am zis că mă duc să fac și eu rugby, iar după un an, toți mă respectau.

Reclamă
Reclamă

Mi-am câștigat încrederea în propria mea persoană. Atunci altfel mă manifestam, și la ore, și în relațiile inter-umane, știam cum să mă manifest și mă simțeam mai liber. Așa mi-am depășit această problemă”, a mai spus Moroșanu la AS.ro LIVE.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:36

Ionuț Chirilă ştie ce îi lipsește lui Cristi Chivu de nu este cel mai mare antrenor român din istorie

18:21

Veste uriașă, cu 16 zile înainte de Mondial! Starul și-a revenit după accidentare: „Toată lumea lucrează pentru asta”

18:17

Tragedie în lumea fotbalului. Fostul jucător de la Southampton și Antwerp a decedat la numai 21 de ani

18:15

LIVE VIDEOSuedia – Slovacia se joacă ACUM. Duel “de foc” pentru sferturile Campionatului Mondial de hochei

18:04

Mihai Stoica a anunţat unde îl lasă pe Ștefan Târnovanu să plece

17:49

FotoNaomi Osaka, apariţie şoc la Roland Garros! Cum a putut veni pe teren, la meciul din primul tur

1 Dezastru pentru o echipă din Liga 1: e aproape de faliment: „Ar fi o minune să joace și la anul” 2 Răzvan Lucescu își negociază plecarea de la PAOK. Cu ce club din Turcia a bătut palma 3 Patronul din Liga 1 și-a dat antrenorul afară și i-a plătit 800.000 de euro! 4 Andrei Nicolescu a anunțat două transferuri la Dinamo 5 Pierdere mare pentru FCSB: e OUT cu Dinamo! Gigi Becali: “Echipa se știe în mare” 6 OUT de la barajul cu Dinamo! Jucătorul de la FCSB a plecat din România şi nu va fi în lot pentru derby
Citește și