Închide meniul
VIDEO

Din studio, direct în cușcă! Alex Velea ”l-a pregătit” pe Mineru Jr. de iFight Heroes ”Bătaie în București”: ”Sunt convins că va câștiga, vom fi alături de el!”

Silviu Corneanu Publicat: 15 martie 2022, 17:00

Din studio, direct în cușcă! Alex Velea ”l-a pregătit” pe Mineru Jr. de iFight Heroes ”Bătaie în București”: ”Sunt convins că va câștiga, vom fi alături de el!”

AntenaSport

Mineru Jr. a avut parte de un antrenament special înaintea meciului cu Ionuț Broștic. Florin Pîrtea s-a pregătit alături de Alex Velea. Antena 1 l-a dus pe cântăreț la sala unde se antrena Mineru junior, iar acesta l-a învățat o serie de mișcări specifice luptelor în cușcă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

– Florin, l-ai vedea pe Alex în ring?
– Da, cum să nu!
– Nu consider că sunt pregătit. Nu știu dacă am veleități pentru așa ceva.
– Pe cine ai provoca din showbiz?
– Ar fi câțiva, în showbiz, pe care i-aș provoca, dar nu-i zic, că ne certăm!

Chiar dacă are câteva persoane pe care le-ar provoca, Velea nu se vede luptând într-o cușcă.

Am învățat cum e să fii disciplinat. Merci, Florin, pentru antrenament. Nu mai am așa multă mobilitate. Mi-ar plăcea să îmi arate mai multe lovituri de picior. Nu m-aș vedea în cușcă”, a mai spus Alex Velea.

Mineru Jr. este gata să lupte oriunde.

Reclamă
Reclamă

Ca spirit de luptător, aș putea să lupt oriunde. Nu am neapărat un target. Ok, cel mai tare nivel e în UFC, dar nu la asta se rezumă a fi luptator”, susține Mineru Jr.

Florin ”Mineru Jr.” Pîrtea a fost la studio la Alex Velea

După ce Velea l-a vizitat la sală, Mineru Jr i-a întors vizita. Luptătorul a fost la studioul celor de la GoldenBoy, chiar înainte de gala iFight Heroes, acolo unde a cântat alături de celebrul cântăreț.

Salutare tutuor, eu sunt Alex Velea, în dreapta mea îl am pe Mineru junior. Au trecut trei luni de când ne-am văzut la sala. Salutare, bine ai venit! Dacă data trecută tu m-ai învățat câteva procedee, acum este rândul meu să-l învăț câte ceva. Ți-am promis că te aduc la studio și te pun să cânți. Mai important de atât e că, pe 18 martie, el o să aibă o gala foarte importantă pentru cariera lui. Sper să câștige, noi, băieții de la GoldenBoy, o să fim alături de el. Îți urez multă bafta”, i-a transmis Alex Velea lui Mineru Jr.

Reclamă

După ce l-a prezentat colegilor săi de la studio, Alex Velea și Rashid s-au pus pe treabă și i-au făcut câteva versuri lui Mineru Jr.

– Te motivează melodiile lui Alex Velea?
– Da, mă motivează. Sunt unele melodii… și stilul ăsta de a te încărca cu energie pozitivă, îmi dă mie un aport mai mare de a-mi face treaba mai bine.
Noi sperăm din tot sufletul ca tu să câștigi, îți ținem pumnii, suntem alături de tine, cu urale. Cei de acasă să-ți țină pumnii, o să aibă parte de un meci frumos, sunt convins că o să câștigi!

iFight Heroes 3 ”Bătaie în București”, 18 martie Sala Polivalentă – FIGHT CARD

Biletele la iFight Heroes 3 ”Bătaie în București” vor putea fi achiziționate de AICI.

1. Rene Wollinger 🇦🇹 vs Ion Pascu 🇷🇴
2. Bogdan Blăjan 🇷🇴 vs Lee Hammond 🇮🇪
3. Ionuț Broștic 🇷🇴 vs Florin Pîrtea 🇷🇴
4. Alexandru Balaur 🇲🇩 vs Cian Cowley Irlanda 🇮🇪
5. Florin Strugariu 🇷🇴 vs Mihai Iorga 🇷🇴
6. Alin Spiridon 🇷🇴 vs Sorin Gogu 🇷🇴
7. Robert Țiprigan 🇷🇴 vs Robert Constantin 🇷🇴
8. Denis Crețu 🇲🇩 vs Lucian Dragomir 🇷🇴
9. Laurențiu Barbu 🇷🇴 vs Radu Zarioiu 🇷🇴
10. Marian Matei 🇷🇴 vs Viorel Ioniță 🇷🇴
11. Costin Buhnă 🇷🇴 vs Iska Ismailov 🇦🇿

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08 2 iul.

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și