Închide meniul
Video

Elevul pentru care BAC-ul e un fleac! "Nu sunt de acord cu materia care se repetă de mai bine de 30 de ani!"

Antena Sport Publicat: 24 iunie 2020, 18:30 / Actualizat: 12 mai 2021, 13:38

Comentarii

Pentru Daniel Martin, BAC-ul e un fleac! Chiar dacă nu e prieten cu operele din materia pentru examen, înotătorul nu s-a temut în nicio clipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Examene nu îl sperie pe Daniel Martin

"Nu am avut emoţii mai mari la BAC decât la concurs. La română nu aş fi vrut să îmi pice niciuna dintre opere, deoarece nu sunt de acord cu materia de BAC care se repetă de mai bine de 30 de ani. Poezia mea preferată este scrisă de Lucian Blaga şi nu e pentru examen. Se numeşte 'Izvorul nopţii'!", a declarat Martin pentru AntenaSport.

Daniel e sigur că la istorie va lua cea mai mare notă!

"La istorie am scris despre Iancu de Hunedoara şi despre victoria sa de la Belgrad, eveniment important pentru unitatea Europei centrală în jurul anului 1450, deorece turcii au fost înfrânţi şi nu şi-au mai permis să atace pentru următorii 70 de ani", a dezvăluit sportivul tricolor.

Doi înotători români sunt calificaţi la Tokyo, Glinţă şi Martin. Dacă Glinţă se inspiră pentru aur de la zeul apelor, Poseidon, Martin va fi războinicul României în Japonia! 

Reclamă
Reclamă

"Am ales zeul războiului, consider că îmi reprezintă personalitatea. Acest tatuaj reprezintă doar un element dintr-un tablou pe care l-am gândit. Mă feresc să mă identific, în mod direct, cu Poseidon, deoarece mi se pare clişeic!", a mai spus Daniel Martin.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:45 28 feb.
VIDEOPorto și Sporting, victorii clare în debutul etapei a 24-a din Liga Portugal. Luptă „încinsă” pentru titlu
0:19 28 feb.
Patru echipe pe două locuri de play-off. Toate calculele în lupta infernală pentru Top 6
23:27
„Mizerii”. Președintele de la Oțelul, răbufnire în direct după eșecul categoric cu U Cluj: „Eram echipa care juca pentru FCSB”
23:19
Conducerea Botoşaniului vorbeşte despre demiterea lui Grozavu şi oprirea finanţării după ratarea play-off-ului!
23:14
„Bem o bere”. Alexandru Chipciu, savuros după ce U Cluj s-a calificat în play-off: „Nu mai fac party, sunt cam bătrân”
22:51
Mesajul pe care l-a transmis Cristiano Bergodi jucătorilor săi, după ce U Cluj s-a calificat în play-off!
1 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 2 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 3 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 4 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 5 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier” 6 Cum a luat naștere rețeaua de blaturi de la Păulești? Detalii din anchetă: “Gabi Matei, de acord de la început”
Citește și