Kerron Johnson a vrut să plece în martie acasă. El a găsit bilet, dar a rămas la Cluj pentru că nu a putut să îşi ia şi câinele în avion. Între timp, americanii au oprit toate zborurile cu Europa, iar baschetballistul nu a mai ajuns lângă soţie.
"Sper să am puţin noroc weekendul ăsta, cu un zbor charter, dar cine ştie, totul se poate schimba în urmatoarele 2-3 zile. Totul merge bine, copilul se mişcă mult, soţia mea îmi spune că se mişcă tot timpul", a declarat Kerron Johnson pentru AntenaSport.
Baschetbalistul, de un an la Cluj
Kerron Johnson a apucat să joace doar un sezon la Cluj.
"Eu şi soţia mea ne-am simţit foarte bine aici. Ea şi-a facut prieteni aici, restaurantele sunt grozave, oraşul e minunat", a spus baschetbalistul din Statele Unite.
America e zguduită de violenţe după moartea lui George Floyd, bărbatul de culoare ucis în timpul unei intervenţii brutale a poliţiei.
"Familia mea deţine o mică afacere şi ne facem griji din cauza revoltelor şi a jafurilor", a mai spus Kerron Johnson.
- Kerron Hohnson a rămas bloca la Cluj
- Americanul nu găseşte avion să se întoarcă în SUA
- Soţia sa este însărcinată
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cutremur în gimnastică! O româncă e direct implicată: abuz sexual și violență! S-a cerut închisoare!
- CSM București suferă a doua înfrângere la rând în Liga Campionilor. S-a strigat demisia lui Adi Vasile
- Standing ovation pentru Cristina Neagu! Moment superb în timpul meciului CSM Bucureşti – Odense
- Buducnost – Gloria Bistrița 26-29, în Liga Campionilor. Revenire fantastică pentru fetele lui Carlos Viver
- Frații Maior, învingători în ultima etapă din 2025 a Campionatului Național de Raliuri
































