Închide meniul

Scandal între campioni! "Lewis Hamilton nu e ca Messi sau Federer!" Cine îl atacă pe câştigătorul din Formula 1

Mihai Ispas Publicat: 18 noiembrie 2020, 16:21

Comentarii
Scandal între campioni! "Lewis Hamilton nu e ca Messi sau Federer!" Cine îl atacă pe câştigătorul din Formula 1

Lewis Hamilton a câştigat al şaptelea titlu de campion mondial în Formula 1, dar este criticat în ţara sa

Ronnie O'Sullivan, campion mondial de şase ori în snooker, a fost deranjat că mulţi fani l-au catalogat pe Lewis Hamilton cel mai mare sportiv din istoria Angliei. O'Sullivan spune că în Formula 1 contează mult avantajul oferit de maşină şi că Hamilton se luptă doar cu colegul de echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

O'Sullivan: "E ca şi cum ai conduce fumând o ţigară, cu un deget pe volan"

"Nu este la acelaşi nivel cu competitorii săi. E dificil de spus unde se situează (n.r. între cei mai valoroşi sportivi din istoria ţării). Trebuie să te uiţi dacă sunt şanse egale pentru participanţi. 

Dacă ai o maşină care este mai rapidă cu o secundă la fiecare tur faţă de celelalte maşini, în teorie, tot ce are de făcut este să îl învingă pe colegul de echipă, Bottas, care pare fericit să fie în planul secund.

E fantastic că Lewis a câştigat şapte titluri mondiale, dar dacă maşina ta merge mai repede, îţi poţi permite să faci câteva greşeli şi să scapi fără probleme. Într-un fel, este ca şi cum ai conduce în timp ce fumezi o ţigară şi ţii volanul cu un deget", a spus Ronnie O'Sullivan, în Daily Star.

Reclamă
Reclamă

O'Sullivan i-a dat exemplu pe Federer, Messi şi Ronaldo

Nici vedetele din box nu au scăpat de comentariile lui Ronnie O'Sullivan. 

"Unii evită anumiţi adversari. Este greu pentru ei să aibă credibilitate, dacă nu se luptă cu cei mai buni.

Cred că sportul este acolo unde nu sunt avantaje. Nu poţi să îţi alegi adversarul sau un echipament mai bun. Aşa că pentru mine, Federer, Nadal, Phil Taylor, la darts, Tiger Woods, Messi, Ronaldo… acolo poţi să vezi", a mai spus campionul din snooker.

Reclamă

Lewis Hamilton a egalat recordul lui Michael Schumacher

Hamilton a devenit egalul lui Michael Schumacher la numărul de titluri din Formula 1, după victoria din Marele Premiu al Turciei. Pilotul de la Mercedes a izbucnit în lacrimi şi a avut un discurs emoţionant.

"E atât de important ca toţi copiii să vadă asta. Să nu ascultaţi pe nimeni care vă spune că nu puteţi să obţineţi ce vă propuneţi. Visaţi să faceţi imposibilul. Trebuie să munciţi pentru asta, să nu vă daţi niciodată bătuţi!", a spus Hamilton.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:09
Joan Laporta a spus totul despre relaţiile dintre Barcelona şi Real Madrid: “Sunt rupte”. Mesaj pentru Florentino Perez
10:09
EXCLUSIV“Am ajuns unde nu voiam”. Verdict îngrijorător după transferul lui Adrian Șut de la FCSB
9:43
Tony Strata, la primul trofeu din carieră. Românul a cucerit Cupa Ligii Portugaliei cu Vitoria Guimaraes
9:10
Marius Şumudică, ironizat de adversari după primul meci la Al-Okhdood: “Era un domn supărat pe acolo”
9:07
Neluțu Varga, explicații după despărțirea de “țeapa” Kurt Zouma: “Trebuie să restrângem bugetul”
8:40
3/3 pentru România. Sorana Cîrstea, Gabriela Ruse și Jaqueline Cristian, pe tabloul principal la Adelaide
1 FotoCine este viitoarea soţie a lui Adi Vasile. Prezentatorul de la Survivor România se iubeşte cu o brunetă focoasă 2 Transfer la Dinamo. Românul de la AC Milan semnează cu “câinii” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fiul lui Ibrahimovic pleacă de la Milan 4 Salariu de 5 milioane de euro din Germania pentru Radu Drăgușin. Decizia luată de român 5 Gigi Becali a cedat un alt fotbalist de la FCSB. A fost prezentat oficial 6 Șoc în Cupa Angliei. Deținătoarea trofeului, eliminată de o echipă de Liga a 6-a. Premieră după 117 ani
Citește și