Fan Zhendong l-a învins în finala Campionatului Mondial pe Wang Chuquin, exclusiv în AntenaPLAY

Antena Sport Publicat: 28 mai 2023, 16:45

Fan Zhendong - Wang Chuqin e finala masculină a Campionatului Mondial

Fan Zhendong şi Wang Chuqin / Profimedia Images

Fan Zhendong – Wang Chuqin 4-2, a fost finala masculină a Campionatului Mondial. Duelul dintre cei doi chinezi s-a disputat în exclusivitate în AntenaPLAY.

Finala a fost un meci uriaş, dacă ţinem cont că s-au întâlnit cei mai buni jucători din clasamentul mondial. Fan Zhendong e pe prima poziţie, la o distanţă de 760 de puncte de Wang Chuqin.

Fan Zhendong – Wang Chuqin 4- 2, în finala masculină a Campionatului Mondial

Update: Fan – Wang 4-2! Fan a câştigat finala după ce s-a impus în al şaselea set, scor 11-3!

Update: Fan – Wang 3-2! Wang a redus din diferenţă şi a câştigat setul al cincilea al finalei!

Update: Fan – Wang 3-1! Fan a câştigat şi setul al treilea, scor 12-10.

Update: Fan – Wang 2-1! Fan s-a impus şi în setul secund, scor 11-7!

Update: Fan – Wang 1-1! Fan a revenit şi a câştigat setul secund, scor 11-9!

Update: Fan – Wang 0-1! Wang a câştigat primul set al finale, scor 11-8!

Update 15.35: A început finala masculină de la Campionatul Mondial

Aceasta este a zecea întâlnire directă dintre cei doi asiatici. Fan Zhendong are un avantaj clar la capitolul „directe”, la care conduce cu 7-2.

Pentru a ajunge în finala de la Durban, Fan Zhendong a trecut de Liang Jingkun, cu 4-2. De cealaltă parte, Wang Chuqin l-a învins pe celebrul Ma Long, cu un convingător 4-1.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

• Fan Zhendong – Wang Chuqin a fost finala masculină a Campionatului Mondial
  • Fan Zhendong a câştigat duelul, exclusiv în AntenaPLAY

23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale