Video

Gigi Subţirică a dezvăluit că tatăl său nu a vrut să îl lase la lupte. Visează să ajungă la Jocurile Olimpice de la Paris

Publicat: 19 martie 2023, 20:15 / Actualizat: 19 iulie 2023, 17:56

Comentarii

Captură Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Subţirică a dezvăluit că tatăl său nu a vrut să îl lase la lupte. Deşi nu a prins podiumul la Europenele de lupte de la Bucureşti, românul Gigi Subţirică nu renunţă la marele lui vis. Calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Puştiul de 19 ani de la lupte se amuză când lumea îi greşeşte numele.

Gigi Subţirică a dezvăluit că tatăl său nu a vrut să îl lase la lupte

În primul rând se pronunţă SuBţirică, nu cu P, pentru cei care nu ştiau. Nu prea sunt eu ala cu muşchi, dar la tehnică ştiu câte ceva, pot spune“, a spus Gigi Subţirică.

Tatăl lui n-a vrut să-l lase la lupte. “Îţi rupe o mână, un picior, Doamne Fereşte. După ce-a văzut c-am ieşit la 8 luni de lupte campion national îmi spune ‘mă, foarte bine ca te-ai apucat!’ Da, multumesc“, a mai spus Gigi Subţirică.

Lui Gigi Subţirică îi place să gătească cu iubita lui, care e voleibalistă. “Eu mă ocup cu tăiatul, în general. Mai scot din cuptor, mai bag! Cu asta mă ocup“, a mai spus Subţirică.

Reclamă
Reclamă

Pe puştiul care luptă pentru România îl aşteaptă un test dificil şi la liceu. “Anul ăsta am BAC-ul! Da, mai mult de-o gramadă (n.r. – dacă e pregătit pentru BAC)“, a mai spus Gigi Subţirică.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:57

Prima reacţie a lui Neluţu Varga după ce CFR Cluj a primit interdicţie la transferuri

11:21

Dumitru Dragomir s-a decis, înainte de Dinamo – FCSB: “Prima dată de când m-au dat afară de la LPF”

11:10

A semnat până în 2028! Dinamo a decis să-i prelungească contractul

10:45

Golul lui Darius Olaru din Basel – FCSB, votat în topul Europa League pentru sezonul 2025-2026

10:36

Primarul Ciucu a semnat dosarul de candidatură pentru ca Bucureștiul să găzduiască finala UEFA Europa League în 2028

10:24

Daniel Pancu a anunţat prima plecare de la CFR Cluj. Jucătorul e şi pe lista Rapidului

1 3.000.000 de euro pentru Dinamo! Anunţul acţionarului: “Se putea şi mai mult” 2 Spaniolii îl dau ca și plecat pe Andrei Rațiu după finala Conference League: “O regulă nescrisă” 3 Cum i-a luat Dinamo faţa Craiovei pentru transfer: “Rotaru era convins, după care s-a schimbat situaţia” 4 CFR Cluj și-a transferat portarul în Liga 1. Mutare surpriză 5 Mutare înainte de Farul – Chindia. Au transferat un spaniol crescut la Valencia 6 Momentul în care Gigi Becali a plâns în fața lui Nuțu Cămătaru: “Îmi spunea că nu a vrut, că alea, alea”
Citește și