Larisa Iordache a fost lăudată încă din 2008 ca având potențialul de a fi ”Noua Nadia” a gimnasticii românești. În afara medaliei olimpice, ea este și o multiplă medalitată la campionatele mondiale și europene.
După o accidentare la tendon în anul 2017, ea și-a revenit greu și abia în ianuarie 2019 a putut să reînceapă antrenamentele pentru întoarcerea în circuitul de elită al gimnasticii internaționale.
Larisa Iordache: ”O gimnastă știe să aterizeze întotdeauna în picioare”
”Gimnastica m-a învățat să fiu o persoană… pozitivă ! Așteptam un test pozitiv la verificarea de la Izvorani unde trebuia să concurez pentru prima dată după 3 ani! Pregătită, cu ambiție și multă determinare alături de antrenorii mei. Eram gata să mă ridic, să lupt pentru visul meu! Așa voi face și acum… după un test pozitiv la COVID -19.
M-am izolat acasă pentru două săptămâni, pentru a ramâne sănătoasă și pentru a reveni în parametrii normali, pentru a-mi putea relua pregătirea liniștită. Mă simt bine, am o stare generală fără simtome grave, simt doar o mică răceală pe care o voi trata așa cum mi-a recomandat medicul.
Îmi pare foarte rău pentru acesta veste… ajunsesem în formă, gata de a arata tot ce am muncit în aceste ultime luni. Viata mi-e un pic dată peste cap. Dar o gimnastă știe cum să se de-a peste cap și să aterizeze în picioare, nu?!
O să am grijă de sănătatea mea, îmi doresc liniște ! Ceea ce vă doresc tuturor!
PS… Sper să ne vedem la Nationale!”, a scris Larisa Iordache pe Facebook.
- Larisa Iordache a fost depistată cu COVID-19
- Sportiva a postat pe Facebook
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- “Lucrurile sunt clare”. Scandalul suspendării Anei Bărbosu, comentat de președintele COSR
- Reacţia avocatului Anei Bărbosu în scandalul suspendării: “E acuzată!”
- Avocatul Simonei Halep o apără pe Ana Bărbosu! Nicolae Forminte: “Îi sunt alături în orice situație”
- „Ratează și Jocurile Olimpice…” Reacția Monicăi Roșu când a aflat de suspendarea Anei Bărbosu
- Federaţia Română de Gimnastică, anunţ cu cântec despre Ana Bărbosu. Ioan Suciu: “Lucrurile nu rămân aşa”



































