Sportiva noastră s-a rugat la Dumnezeu ca o adversară să se accidenteze, iar a doua zi totul s-a întors împotriva ei. Bulimar și-a rupt degetele.
”Trebuie tot timpul să fiu un om bun. Mi-aduc aminte cum mi-am rupt degetele în 2011. Cred că mi-am rupt degetele atunci… pentru că erau Rusia, America, nu aveai cum să te bați cu ele, noi ne luptam pentru locul trei cu China.
A fost foarte ok, ne-am făcut săriturile, totul frumos, eram pe locul trei, dar ele se apropiau foarte mult de noi. Fiind Tokyo, Asia, eram sigure că o să le dea mai mult.
Diana Bulimar: ”Doamne, te rog, să-și rupă fata asta ceva”
Era o fată, și țin minte că dacă lua 14.400, ne băteau. M-am rugat atât de tare la Doamne, Doamne și am zis: ”Doamne, te rog, să-și rupă fata asta ceva, că nu vreau, vreau să venim pe locul trei, că nu mai pot”.
A luat fata 14.433, iar eu a doua zi, m-am dus și mi-am rupt degetele. De atunci, și nici în ziua de azi, am zis că nu o să mai doresc răul nimănui”, a dezvăluit Diana Bulimar la AS.ro LIVE.
VIDEO cu dezvăluirile făcute de Diana Bulimar
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la ora 10:30
- Diana Bulimar a povestit cum și-a rupt degetele
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Răsturnare de situație în cazul suspendării Cameliei Voinea: “Justiţia a privit legea şi probele. Şi a decis”
- Simone Biles, dezvăluire terifiantă: “Am fost la un pas de moarte. Nu mă gândeam la aşa ceva la începutul săptămânii”
- „Nu renunța! Va fi greu, dar va merita!” Confesiunea Nadiei pentru Marca, la 50 de ani de la „nota 1.00”
- Alexia Blănaru, medalie de aur la Cupa Mondială! Performanţă de senzaţie pentru gimnastica românească
- Nadia Comăneci, decorată de președintele Nicușor Dan: “Vă felicit că nu aţi fost doborâtă de glorie”

































