De opt ori campion mondial, sportivul de 40 de ani se pregăteşte pentru a urca pe podium şi la Jocurile Olimpice. Drăgulescu este singurul gimnast român care ne va reprezenta în ediţia de la Tokyo. A mai participat până acum la Sydney (2000), Atena (2004), Beijing (2008) şi Rio de Janeiro (2016).
Marian Drăgulescu, invitat special la AS.ro LIVE
Drăgulescu are în palmares trei medalii olimpice, toate obţinute în Grecia. A obţinut argintul la sol şi de două ori bronzul, la sărituri şi cu echipa.
VEZI AICI EMISIUNEA AS.RO LIVE
Marian Drăgulescu va răspunde întrebărilor lui Cătălin Oprişan. De la ora 10:30 aflaţi care au fost marile provocări ale carierei şi cum decurge pregătirea pentru JO de la Tokyo.
- Este singurul gimnast român calificat la JO de la Tokyo
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30, pe www.as.ro/live
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Tribunalul Federal Elvețian, reacție după ce cazul Anei Bărbosu a fost trimis la TAS: “Pe baza unei înregistrări”
- “Generează un șoc”. Apelul făcut de Nadia Comăneci după ce medalia olimpică a Anei Bărbosu a rămas “în aer”
- Marian Drăgulescu vorbeşte de o gafă uriaşă din partea României în cazul Ana Bărbosu: “Ne-a costat o medalie”
- “Medalia este la Ana Bărbosu!” Avocatul româncei face lumină: “Nu putem spune că i-a fost retrasă”
- Prima reacție a lui Mihai Covaliu, după ce Ana Bărbosu și-a pierdut provizoriu medalia olimpică


































