Închide meniul

Nadia Comăneci, prima reacție după moartea lui Bela Karoly: “A avut un mare impact în viața mea”. “Zeița de la Montreal”, în doliu!

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 noiembrie 2024, 8:15

Comentarii
Nadia Comăneci, prima reacție după moartea lui Bela Karoly: A avut un mare impact în viața mea. Zeița de la Montreal, în doliu!

Nadia Comăneci și Bela Karoly / Colaj Instagram

A apărut prima reacție a Nadiei Comăneci după ce s-a aflat că Bela Karoly s-a stins din viață. Legendarul antrenor al “Zeiței de la Montreal” a murit la vârsta de 82 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

USA Gymnastics a declarat că Karolyi a murit vineri. Nu a fost indicată cauza decesului. Bela Karolyi a fost și cel care a transformat SUA într-o putere internaţională în gimnastică.

Nadia Comăneci, prima reacție după moartea lui Bela Karoly

Un mare impact și o mare influență în viața mea! RIP Bela Karoly“, a scris Nadia Comăneci pe contul ei de Instagram.

 
Vezi această postare pe Instagram
 
O postare distribuită de Nadia Comaneci (@comaneci10)

Postarea Nadiei a adunat imediat zeci de comentarii.

Reclamă
Reclamă

Condoleanțe, Nadia. Îmi pare atât de rău pentru pierderea pe care ai avut-o

Este atât de greu de crezut că Bela nu mai e. Îmi pare atât de rău, Nadia

Condoleanțele mele, Nadia. RIP Bela!

Reclamă

Karolyi şi soţia sa Martha au antrenat multiple medaliate olimpice cu aur şi campioane mondiale în SUA şi România, inclusiv pe Nadia Comăneci şi Mary Lou Retton.

Mesajul COSR după ce Bela Karoly a murit

A atins perfecţiunea pe pământ, a creat cea mai frumoasă poveste a sportului românesc şi mondial, a schimbat paradigma unei discipline. A fost creatorul Nadiei Comaneci si al gimnasticii româneşti de succes. Antrenorul s-a stins la vârsta de 82 de ani, în Statele Unite”, a scris COSR.

Şi Federaţia Română de Gimnastică a transmis un mesaj după decesul marelui antrenor: „Bela Karolyi a încetat din viaţă după o lungă şi grea suferinţă. A fost antrenorul Nadiei, al Teodorei Ungureanu, Emiliei Eberle, Dumitriţei Turner şi al tuturor celorlate componente ale loturilor olimpice. Va rămâne în istoria gimnasticii pentru rezultatele de excepţie de la Jocurile Olimpice de la Montreal 1976 şi de la Moscova 1980, pentru primul aur mondial al echipei României la Forth Worth în 1979, pentru toate succesele obţinute în premieră de gimnastele care au concurat sub culorile tricolorului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:09
EXCLUSIVOvidiu Mihăilă a anunţat ce trebuie să “repare” pentru ca România să câştige “finala” cu Ungaria de la Mondial
12:49
Ce se ştie până acum despre transferul lui Louis Munteanu. Iuliu Mureşan a răbufnit: “S-a dat peste cap”
12:09
Final de drum pentru Marius Măldărăşanu. Confirmă că a fost dat afară: “Au zis că vor să o închidem”
11:47
Gigi Becali a dat cărţile pe faţă despre situaţia lui Elias Charalambous: “Pleacă pe 2-3 milioane de euro”
11:42
Sorin Cîrţu i-a făcut praf după U Cluj – Universitatea Craiova 0-0: “O echipă foarte fricoasă”
11:23
Mitică Dragomir, verdict crunt în cazul lui Florinel Coman: “S-a îngrăşat de atâţia bani”
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes” 6 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult”
Citește și