12 milioane de euro pentru renovarea Sălii Polivalente! Anunțul făcut de ministrul Eduard Novak: „Cererea a fost aprobată!”

Cosmin Olteanu Publicat: 25 ianuarie 2023, 16:35

Comentarii
12 milioane de euro pentru renovarea Sălii Polivalente! Anunțul făcut de ministrul Eduard Novak: Cererea a fost aprobată!”

Eduard Novak, în timpul unui interviu / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

12 milioane de euro pentru renovarea Sălii Polivalente! Eduard Novak, ministrul Sportului, a anunțat că cererea de renovare a Sălii Polivalente din București a fost aprobată

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ultima renovare a Sălii Polivalente datează din anul 2011.

12 milioane de euro pentru renovarea Sălii Polivalente

Eduard Novak a anunțat, printr-o postare pe Facebook, că a fost aprobată cererea de renovare a Sălii Polivalente din București. Pentru acest proiect vor fi alocate 12 milioane de euro.

„Sala Polivalentă din București va beneficia de o finanțare de 12 milioane euro, după ce a fost aprobată cererea depusă de Ministerul Sportului și Complexul Sportiv Național «Sala Polivalentă».

Banii vor fi folosiți pentru renovarea energetică a complexului: lucrări de reabilitare termică, sisteme alternative de producere a energiei, modernizarea sistemelor de climatizare, sisteme de management energetic, pregătirea pentru soluții inteligente, inclusiv echiparea cu 10 stații de încărcare pentru mașini electrice.

Reclamă
Reclamă

Aceste investiții vor ajuta la modernizarea și îmbunătățirea condițiilor din acest complex sportiv de importanță majoră.

Susțin nevoia de a dezvolta infrastructura sportivă din România și continuăm să ne oferim tot suportul pentru realizarea acestor obiective”, se arată în mesajul postat de Eduard Novak pe Facebook.

Reclamă

Eduard Novak: „Am discutat pe această temă!”

„Am discutat pe această temă (n.r. construcţia noii Săli Polivalente) inclusiv în mediul politic şi o să intervenim ca să se pornească acest proiect. Eu cred că şi domnul primar doreşte şi este o prioritate. Chiar ieri am discutat pe tema Sălii Polivalente din Bucureşti şi eu unul sunt optimist că anul acesta proiectul va avea avizele.

Vorbim despre o sală nouă (n.r. nu se va demola actuala Sală Polivalentă), Primăria ştie locaţia. Primarul Nicuşor Dan a depus cererea către CNI legat de această infrastructură, eu personal nu cunosc unde va fi”, a declarat, zilele trecute, Eduard Novak.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:01

Andrei Nicolescu, detalii din culise despre puterea pe care a avut-o Kopic la Dinamo: „Mai multă decât Nuno Campos”

19:46

„Aşa ar trebui”. A numit schimbarea produsă la FCSB, înaintea returului cu FK Auda: „S-au mai aşezat lucrurile”

19:43

Schimbări radicale în fotbalul juvenil de la noi! Când nu vor mai fi validate decât golurile din interiorul careului! Anunţul FRF

19:28

Ştefan Târnovanu a ratat transferul! Clubul care îl dorea s-a reorientat şi a prezentat oficial noul portar

19:20

Universitatea Craiova – Levski Sofia, LIVE TEXT (ora 20:30). Oltenii speră la calificare. Echipele de start

19:14

Sinaia devine capitala vitezei: 89 de piloți și mașini spectaculoase la startul Trofeului Sinaia 2026

1 FotoPrezentatorea TV a arătat mai mult decât și-ar fi dorit, chiar în direct! „O mică problemă cu rochia” 2 ”Ucigașul” FCSB-ului a semnat cu Dinamo! Lovitură de proporții dată de ”câini” 3 Oficial. Universitatea Craiova l-a cedat pe căpitanul naţionalei României 4 Cât se termină Universitatea Craiova – Levski Sofia! Englezii au anunțat scorul exact și ce echipă merge mai departe 5 Dinamo achită clauza de reziliere și face transferul mult așteptat 6 FotoCu cine „l-a schimbat” Simona Halep pe Dorin Mateiu. Fosta sportivă, fotografii cu favoritul lui Stere Halep
Citește și