Închide meniul

Acuzații şocante de blat la adresa Cristinei Neagu, după meciul cu Muntenegru: "Mi-a zis: Te rog, trage și ratează! Lasă-ne să mai marcăm două goluri!"

Alexandru Ivan Publicat: 25 martie 2021, 16:40

Comentarii
Acuzații şocante de blat la adresa Cristinei Neagu, după meciul cu Muntenegru: "Mi-a zis: Te rog, trage și ratează! Lasă-ne să mai marcăm două goluri!"

Acuzaţii de blat

România și Muntenegru puteau să meargă împreună la Tokyo și lase Norvegia acasă. Cum s-ar fi putut întâmpla asta? Tricolorele aveau nevoie să câștige la cel puțin cinci goluri diferență, iar muntenegrencele trebuiau să înscrie de cel puțin 25 de ori. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Finalul partidei a părut că se îndreaptă spre scenariul respectiv. România conducea cu 28-25 și mai erau doar două minute de joc. Cristina Neagu ar fi încercat să forțeze mâna adversarelor. Așa susține vedeta Muntenegrului, Jovanka Radicevic!

Cristina Neagu, acuzată de Jovanka Radicevic

"Chiar nu ne-am gândit deloc la calcule pentru alții. Când România a ajuns la un avans de 3 goluri, după ce noi am reușit să marcăm 25 de goluri, Cristina Neagu a venit lângă mine și mi-a zis de mai multe ori: «Joka, te rog, trage și ratează! Lasă-ne să mai marcăm două goluri!» 

I-am spus: «Cris, nu am mingea și, chiar dacă aș avea, nu aș face-o». Sunt sigur că, dacă ar fi fost invers, nici româncele n-ar fi gândit altfel decât mine și colegele mele", s-a plâns Radicevic, potrivit site-ului reprezentacija.me. 

Cristina Neagu și Jovanka Radicevic au jucat împreună la CSM București. Ea s-a plâns și de atitudinea handbalistelor lui Adrian Vasile. România, Muntenegru și Norvegia au fost cazate la același hotel. 

Reclamă
Reclamă

"Au intrat în hotel foarte încrezătoare, în frunte cu Neagu și ne-au spus direct că ele vor trece de turneu și se vor califica. Sincer, m-a deranjat puțin, s-au comportat de parcă nici n-am fi existat, nici n-ar fi trebuit să mai joace cu noi", a mai spus Radicevic.

Cristina Neagu a marcat de 12 ori împotriva Muntenegrului. Ea s-a prăbuşit în lacrimi la finalul partidei. Crina Pintea a fost eliminată. 

Scandal după ratarea calificării la Tokyo

Şeful Federaţiei, Alexandru Dedu, a declarat război Norvegiei.  L-au deranjat acuzaţiile de blat dinaintea duelului cu Muntenegru şi a acuzat arbitrajul din partida contra nordicelor

Reclamă

”Să le fie ruşine! Să le fie ruşine. De la oamenii din nord ne aşteptăm să aibă un anumit tip de comportament. După arbitrajul pe care le-au avut, au curajul să vorbească în felul ăsta? Să le fie ruşine!.

Este o competiţie normală, avem jucătoare cu mare experienţă, care au mai trecut prin astfel de momente, nu astăzi a fost, ieri s-a pierdut calificarea, noi nu am făcut un joc reuşi, dar nu vreau să ma antepronunţ, trebuie să facem o analiză a arbitrajului de alaltăieri, fiindcă mie mi s-a părut că ceva nu a fost ok.

În cazul în care ceea ce cred că am văzut se adevereşte, o să analizăm asta într-un colectiv de profesionişti, vom face o adresă către IHF apropo de acest lucru", a spus Alexandru Dedu. 

România s-a duelat la turneul preolimpic cu Muntenegru și Norvegia. Tricolorele au ramas acasă. Norvegia și Muntenegru au mers împreună la Tokyo.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15 18 oct.
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
23:58
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
23:47
“Ne jigneşte” Gabi Balint, supărat şi el pe Mircea Lucescu! Ce l-a deranjat la selecţionerul naţionalei
23:25
VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European
22:58
VIDEOVlad Dragomir, în formă maximă după prestația din meciul cu Austria! Reușită de senzație pentru Pafos
22:49
Reacţia lui Bogdan Andone după penalty-ul anulat din meciul Farul – FC Argeş 0-0
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 3 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 4 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Mircea Lucescu a anunţat ce fundaş va fi titular în meciul cu Bosnia, după suspendarea lui Burcă şi accidentarea lui Popescu
Citește și