După ce Rusia a bătut Cehia, cu 24-22, selecţionerul Ambros Martin a ajuns în tribună şi a discutat câteva minute cu un oficial al Rusiei. În momentul despărţirii, cei doi au bătut palma.
Astfel, spaniolul a încălcat protocolul aplicat de Federaţia Europeană şi a părăsit "zona roşie", cea în care sunt echipele şi oficialii lor. În sala din Herning, există o bandă care marchează sfârşitul "bulei".
Ambros Martin poate fi exclus de la Campionatul European
O a doua barieră se află la un metru de marginea bulei. Ea este menită să ţină publicul la distanţă. Martin a trecut de acea barieră şi doar intervenţia unui oficial al EHF a pus capăt conversaţiei dintre cei doi.
Dacă regula va fi respectată, Ambros Martin va fi exclus de la Campionatul European. O decizie va veni cel mai probabil azi, înaintea duelului dintre Rusia şi Suedia.
- Ambros Martin a încălcat protocolul sanitar la Campionatul European
- Selecţionerul Rusiei află azi pedeapsa
- Cursa Marelui Premiu de la Abu Dhabi e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY, duminică de la 15:00
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ungaria, calificare dramatică în sferturile Campionatului Mondial. Rezultat incredibil după victoria cu România
- România, victorie zdrobitoare la Campionatul Mondial. Tricolorele n-au avut milă de Senegal
- Germania, prima echipă calificată în sferturile Campionatului Mondial
- Ovidiu Mihăilă, mesaj tranşant după gestul incredibil făcut de Bazaliu: “Dacă mai vrea să facă parte din lot…”
- Eva Kerekes nu mai suportă ostilitatea dintre România şi Ungaria: “Mă doare sufletul, sunt prinsă la mijloc”
































