Închide meniul

AS.ro LIVE | Bogdan Voina a fost invitatul lui Cătălin Oprișan. Povestea fantastică a fostului handbalist

Alexandru Ivan Publicat: 18 februarie 2022, 8:00 / Actualizat: 18 februarie 2022, 11:19

Comentarii
AS.ro LIVE | Bogdan Voina a fost invitatul lui Cătălin Oprișan. Povestea fantastică a fostului handbalist

gsp.ro

Bogdan Voina e fiul legendarului Radu Voina. El însă a fost nevoit să renunțe la handbal în anul 2012, din cauza unei accidentări.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bogdan Voina, la AS.ro LIVE

“Aveam doar 22 de ani, făceam business și în paralel aveam o carieră de handbalist profesionist. În acel moment piața nu era educată pentru online, nu exista această facilitate a comenzilor pe internet, totul era extrem de solicitant și presupunea multă cheltuială de timp. Îmi aduc aminte că trimiteam colete din Franța cu autocarul în România însă îmi placea atat de mult ceea ce făceam și credeam atât de tare în afacerea aceasta încât n-aș fi renunțat nicio clipă indiferent de obstacolele pe care le aveam de înfruntat.

Până la momentul în care m-am lăsat de handbal, în 2012 ca urmare a unei accidentări, a fost ca un business-hobby, o completare a pasiunii mele pentru sport. Însă, din momentul în care nu am mai jucat, am reușit să mă dedic total afacerii mele Sport Suport, companie pe care am creat-o alături de prietenul meu Catalin Geantă și care, în prezent, a devenit un brand multisport, nu doar de handbal”, spunea Bogdan Voina, potrivit ziarulnews.ro, în trecut.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:48
UEFA a anunţat cine va conduce meciul Bosnia – România! Un arbitru de top din Premier League a fost delegat
11:43
Verdict despre șansele Rapidului în lupta la titlu: „Nu joacă de primul loc, au mult noroc”
11:38
Jordan Chiles, acuzaţii incredibile de rasism! Nu a trecut peste medalia pierdută în faţa Anei Bărbosu la Paris: “Nu au suportat”
10:53
Problema identificată la națională înaintea meciului cu Bosnia: „Nu știu cât de bine stăm la asta”
10:48
A avut probleme în Liga 1, dar UEFA l-a delegat din nou! Ce meci va arbitra Istvan Kovacs. Îl va avea alături pe Radu Petrescu
10:12
Situație incredibilă la CFR Cluj: echipa riscă depunctarea! Reacția lui Neluțu Varga: „Nu moare nimeni”
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 Clubul care a evoluat în Liga 1, exclus din toate competițiile din România! De ce s-a ajuns la această situație 3 Amendat de Gigi Becali, Daniel Bîrligea și-a aflat și pedeapsa de la Disciplină. Cât stă suspendat 4 FotoA murit Horia Moculescu! Compozitorul era mare fan FCSB şi i-a ţinut partea lui Becali în conflictul cu armata 5 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express 6 FotoNadia Comăneci a vorbit despre plecarea din România la împlinirea vârstei de 64 de ani
Citește și