Chambery Savoie – Dinamo Bucureşti 21-28. Dinamo Bucureşti a obţinut marţi, în deplasare, a doua victorie din din grupa G a European League, scor 28-21 (14-9), cu francezii de la Chambery Savoie.
Principalii marcatori ai meciului au fost Costoya 3 goluri, Goni Leoz 3, pentru gazde, respectiv Akimenko 5, Kukic 4, Kasparek 4, Ali 4, pentru Dinamo.
Chambery Savoie – Dinamo Bucureşti 21-28
La debutul în grupa G, Dinamo Bucureşti a învins campioana Bosniei Herţegovina, HRK Izvidac, scor 24-52.
În cealaltă partidă din etapa secundă, HRK Izvidac – Fuchse Berlin, scor 22-34.
Campioana României va juca următoarea partidă tot în deplasare, cu Fuchse Berlin, în 14 noiembrie.
Dinamo Bucureşti a fost calificată direct în faza grupelor, după ce nu a primit wild card pentru Liga Campionilor. În grupa H a European League joacă şi CSM Constanţa, care s-a calificat în grupe după ce a eliminat în turul preliminar finalista ediţiei precedente, Fraikin Granollers.
Primele două clasate din cele opt grupe preliminare se vor califica în cele principale, adică patru grupe de câte patru echipe.
- Chambery Savoie – Dinamo Bucureşti 21-28
- A doua victorie în European League
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Bogdan Voina, noul președinte al Federației Române de Handbal. Victorie după un tur doi cu Sorin Dinu
- Scandal la alegerile pentru președinte la FR Handbal! Circ din cauza lipsei perdelelor la cabinele de vot
- Iulia Dumanska, noul portar al campioanei CSM Bucureşti
- CSM București, învinsă de Esbjerg după un final încins, în sferturile Champions League. Gloria Bistrița, eșec la limită cu Brest
- Selecționerul României a analizat adversarele de la Campionatul European! Care este obiectivul real al tricolorelor
































